Notice: Undefined index: sdescription in /home/bmkiev/public_html/storage/modification/catalog/controller/blog/article.php on line 261 Як та на що впливає сорт фанери?- Актуально | Магазин Будмаркет
Все для ремонту та будівництва
єВідновлення єВідновлення
Купуючи у нас ви підтримуєте ЗСУ Купуючи у нас ви підтримуєте ЗСУ
0

На що впливає сорт фанери?

Відгуків: 0

На що впливає сорт фанери?

Всі види фанери: що означає абревіатура ФК, ФСФ та інші?

Сорт фанери: що означає і як позначається?

Як правильно обрати фанеру за сортом?

Фанеру виготовляють із натурального дерев’яного шпону методом склеювання листів так, щоб волокна листів були перпендикулярно попередньому та наступному шарам. Сировину використовують різну: хвойних та листяних дерев різних сортів.

Всі види фанери: що означає абревіатура ФК, ФСФ та інші?

Натуральна деревина – гігроскопічний матеріал, який під впливом вологи може псуватися та деформуватися. Відповідно, абревіатури свідчать про наявність і вид обробки, різновид клею чи покриття, які застосовують для покращення експлуатаційних характеристик:

  • ФК – вологостійка фанера. При її виготовленні листи шпону проклеюють карбамідною смолою. Це нетоксичний в’яжучий елемент, тому матеріал може застосовуватися у житловому будівництві і для виготовлення меблів, декору, тощо.
  • ФСФ – волостійкі деревопохідні плити, в’яжучим компонентом яких є смоляно-формальдегідний клей. Від дозволяє досягти високим показників водовідштовхування, але має один суттєвий недолік – токсичність. Тому для меблів та внутрішніх робіт така фанера не підходить.
  • ФБА – неводостійка і нетоксична, використовується переважно для меблів та предметів інтер’єру, виготовлення тари для пакування, тощо.
  • ФКМ – водостійка і досить дорога, адже у ній в’яжучий компонент – меламінова смола – не токсична і повністю безпечна.

Усі ці види створюються у процесі виготовлення – розрізняються за в’яжучими компонентами. А також є відмінність за способом постобробки: без обробки і ламінована – найчастіше ФСФ з покриттям плівкою. Верхній шар може бути гладким або у вигляді сітки.

Сорт фанери: що означає і як позначається?

Сорт визначають за виглядом та станом верхніх шарів шпону:

  • Вищий сорт (Е або B) – це найвищий сорт, поверхня практично рівна, без сучків, допускаються мінімальні незначні недоліки, в продажу знайти вкрай важко і ціна найвища.
  • Фанера 1 гатунку (також позначається І або S) – наявні мінімальні недоліки: сучки, проколи, але не більше 3 шт на 1 м²;
  • Другий сорт (2, ІІ, ВВ) – є невеликі дефекти до 6 мм в діаметрі і не більше 6 штук на 1 м². Зазвичай, поверхню такої фанери лакують або фарбують.
  • Третій  (3, ІІІ, СР) – дефектів діаметром до 6 мм може бути до 10 шт на 1 м², здорових сучків – необмежена кількість. Використовується для виготовлення ящиків, обрештовок, інших видів пакування, прихованих конструкцій, тощо.
  • Четвертий сорт (4, IV, С) – найнижчий гатунок матеріалу, має багато дефектів, тому при виробництві застосовується максимально надійне склеювання. Переваги цього матеріалу в тому, що він коштує недорого та може використовуватися при будівництві.

Сорт фанери с/с найбільш затребуваний при зведенні чорнових та тимчасових конструкцій. Зокрема, як чорнова підлога, конструктивні елементи сендвіч-панелей, тощо.

Як правильно обрати фанеру за сортом?

Перший сорт матеріалу практично не має обмежень щодо використання, однак він недешевий, то для багатьох видів робіт його просто недоцільно використовувати. Варто обирати за призначенням:

  • І сорт – меблі, елементи декору та інтер’єру під покриття прозорим лаком;

  • ІІ сорт – для поверхонь, які фарбують або наносять напівпрозоре покриття;

  • ІІІ сорт – для облаштування чорнових поверхонь або з подальшим фарбуванням, обклеюванням;

  • IV сорт – для спорудження чорнових конструкцій і транспортувальної тари.

В нашому інтернет-магазині є різні сорти та різновиди фанери, а менеджери допоможуть вам зробити вибір за призначенням і ціною.

Товари до даної статті

Фанера ФК 1525x1525x4 мм

Фанера ФК 1525x1525x4 мм

Фанера ФК має шарувату структуру, вона складається зі склеєних тонких шарів деревини. Лущений шпон,

Більше варіантів

774 грн за шт.

743 грн опт.

Фанера ФК, 1525*1525*10 мм

Фанера ФК, 1525*1525*10 мм

Фанера ФК широко використовується при внутрішній обробці приміщень, купити її у Києві за доступною ц

950 грн за шт.

909 грн опт.

Фанера ФК, 1525*1525*15 мм

Фанера ФК, 1525*1525*15 мм

Для виробництва матеріалу використовується екологічно чистий шпон (переважно березовий) та карбамідо

2290 грн за шт.

2195 грн опт.

Акція
Фанера ФСФ, підвищена вологостійкість

Фанера ФСФ, підвищена вологостійкість

Фанера ФСФ – це багатошаровий будівельний матеріал, виготовлений з березового або хвойного шпо

1015 грн за шт.

Відгук про  "На що впливає сорт фанери?"

Написать отзыв

Обране 0 Контакти