- Виробник: Інші
Дзвоніть: +38 (068) 977-55-40
Фанера ФК має шарувату структуру, вона складається зі склеєних тонких шарів деревини. Лущений шпон, який використовується у якості основної сировини, буває різної товщини, залежно від заданих параметрів кінцевого продукту. Висока вартість фанери останнім часом істотно знизилася. Це пов'язано із вдосконаленням виробничого процесу та устаткування з виготовлення шпону і використанням сучасних лакофарбових матеріалів. Крім цього, застосування сучасних синтетичних смол зробило матеріал вологостійким.
Виробництво шпону на сучасному обладнанні
Сфера застосування
Однією з основних сфер застосування фанери є меблеве виробництво. З неї роблять корпусні та офісні меблі. Також фанера застосовується у каркасному будівництві та при чорновій внутрішній обробці приміщень:
- при укладанні підлоги;
- як елементи перекриттів малоповерхових будівель;
- для формування внутрішніх простінків та перегородок.
Меблі з фанери
Часто фанера використовується для виготовлення особливо міцної упаковки, коробок та багаторазових ящиків. Крім того, матеріал використовується у машинобудуванні, виробництві музичних інструментів та в багатьох інших галузях.
У якості клейової суміші для фанери ФК використовується карбідний клей. Застосування цієї речовини трохи знижує водостійкі характеристики матеріалу, але його цілком можна використовувати при внутрішній обробці вологих приміщень або змонтувати опалубку для заливки стрічкового фундаменту.
Чорнова підлога
Ключові технічні характеристики
Серед основних технічних показників фанери ФК виділяють наступні:
- Простота обробки. Фанеру просто пиляти та свердлити. Для розпилювання можуть бути використані електролобзик або ручна пила. Щоб отримати рівний, без зазубрин край, необхідно застосовувати ножівкове полотно з дрібними зубцями. Для свердління можуть бути використані будь-які свердла, як по дереву, так і по металу. Виняток становлять свердла побідитовими насадками для роботи з бетоном.
- Міцність кріплення. Фанерні листи надійно скріплюються між собою та прикріплюються до будь-якої поверхні. Для цього можуть використовуватися саморізи, цвяхи, будівельні скоби.
Технології лазерного розкрою дозволяють зробити з простої фанери ефектні декоративні панелі