Чи можна покласти фанеру на дощату підлогу?
Як монтувати фанеру на дошки?
Підлога з фанери: як вибрати матеріал?
Покрокова інструкція монтажу фанери на дошки
Стара дерев’яна підлога за кілька десятиліть експлуатації втрачає привабливий вигляд, деформується, з’являються скрипучі ділянки, але не поспішайте її демонтувати – вона може стати гарною основою для монтажу інших покриттів. Хоча дошки і мають непрезентабельний вигляд, вони забезпечать додаткову тепло та звукоізоляцію і дозволять зекономити на заливанні стяжки чи утепленні. А вирівняти поверхню під ламінат, лінолеум чи вініл допоможе фанера.
Як монтувати фанеру на дошки?
Фанеру на дощату підлогу можна укласти двома способами:
- Безпосередньо на дошки. Такий варіант підходить, якщо недоліки є незначними, а перепад висоти складає менше 10 мм. Попередньо трухлі чи гнилі дошки потрібно замінити новими, усунути дефекти та скрипучі місця. Компенсувати невеликі нерівності допоможе підкладка – така ж, яку використовують при укладанні ламінату чи паркетної дошки.
- На лаги. Якщо є великі дефекти, перепад висоти понад 10 мм – краще укладати фанеру на каркас із дерев’яних брусків. Таким чином ви компенсуєте всі нерівності та зробите рівну основу під підлогове покриття.
Тож початково потрібно оцінити стан дощатої підлоги та обрати оптимальний варіант монтажу фанери.
Підлога з фанери: як вибрати матеріал?
Для укладання на підлогу підходить тільки водостійка фанера. Також важливим моментом під час облаштування житлових, комерційних та інших приміщень, у яких перебувають люди є екологічність. У деяких видах фанери, зокрема, у поширеній ФСФ – у складі клею, яким скріплюють листи шпону є формальдегід. Його випари токсичні та небезпечні для здоров’я, тож такий матеріал ні в якому разі використовувати не можна.
У нашому інтернет-магазині є фанера з маркуванням ФК – це вологостійкі листи, для виготовлення яких використовують карбамідну смолу. Такий матеріал повністю безпечний та широко використовується в житловому будівництві.
Вибір за товщиною залежить від способу монтажу:
- Для укладання на дошки потрібні листи товщиною 9-10 мм;
- Для монтажу на лаги листи обирають з урахуванням кроку між брусками: якщо відстань до 40 см – достатньо фанери 9-10 мм, при кроку 50 см – 10-12 мм, якщо крок 60 см – 12-14 мм.
Така товщина розрахована на середньостатистичні навантаження та жорсткі підлогові покриття (паркетну дошку, ламінат), але якщо у кімнаті будуть важкі меблі чи декор – краще купити листи 18-20 мм. А під м’які покриття для підлоги варто обрати фанеру 30 мм та більше.
Покрокова інструкція монтажу фанери на дошки
- Черный пол (доски) укрывают слоем гидроизоляции.
- Если монтаж производят на лаги – укладывают каркас из брусьев и закрепляют его к основанию.
- Фабричные листы фанеры разрезают на меньшие – 50×50 см или другого размера под шаг брусьев.
- При монтаже на лаги пол можно дополнительно утеплить минватой, экструдированным пенополистиролом или керамзитом. Эти материалы можно также приобрести в нашем интернет-магазине.
- Листы фанеры и к дощатому основанию, и к лагам крепятся саморезами. Важно оставить компенсационные зазоры 0,2-0,5 мм между листами на возможное расширение материала под влиянием температуры и влаги.
- Зазор для компенсации расширения по периметру комнаты составляет 1 см и обустроен демпферной лентой.
- Швы между листами нужно замазать герметиком, эластичной мастикой.
Наші менеджери допоможуть вам обрати фанеру та всі інші матеріали для вирівнювання дощатої підлоги.