З кожним роком вартість енергоносіїв неухильно зростає і зниження цін на них у найближчому майбутньому не передбачається. З настанням холодів витрати на елементарну підтримку тепла в будинку виростають у рази, що серйозно б'є по сімейному бюджету.
З урахуванням тенденції, що склалася на ринку енергоносіїв, все більше людей починає цікавитися питаннями утеплення житла, оскільки це дозволяє зменшити витрати на опалення. Одним із найдоступніших за ціною, і тому масових утеплювачів є пінополістирол (пінопласт). Друге місце за масовістю займає мінеральна вата.
Мінеральна вата чи пінополістирол?
Крім відносно невеликої ціни, пінополістирол має ряд інших переваг. Цей матеріал дуже легкий. Тому системи утеплення на його основі не створюють велике навантаження на конструкції будівель при облаштуванні систем фасадного утеплення. Це важливо при утіленні висотних будинків та інших масштабних конструкцій. Крім того, пінополістирол відрізняється чудовими теплоізоляційними характеристиками. Якщо порівнювати цей вид утеплювача з мінераловатними фасадними плитами, то за теплоізоляційними показниками вони практично ідентичні.
Мінеральна вата за ціною майже вдвічі дорожча за пінополістирол. Але на це є свої об'єктивні причини. Термін служби мінераловатного утеплювача - 50 років, а пінополістирольного не більше 20 років. До того ж, мінеральна вата не горить, що підвищує протипожежну безпеку будівель та споруд. Цей вид теплоізоляційного матеріалу пропускає повітря, тому забезпечує хорошу паропроникність, що дозволяє стінам «дихати». І тим і іншим типом утеплювача за певною технологією обклеюються фасади будівель та споруд.Якому з них віддати перевагу, вирішувати споживачеві.
Підготовка основи
Перед приклеюванням мінераловатних плит або пінополістиролу потрібно належним чином підготувати основу. Насамперед, його необхідно очистити від забруднень органічного типу: мастила, бітуми, масляна фарба, віск, смоли тощо. Далі, робочу поверхню фасаду потрібно прогрунтувати, щоб вирівняти водопоглинання і нейтралізувати пил. Крім того, грунт збільшує адгезію між основою і теплоізоляційним матеріалом.
Закріплення утеплювача
На пінополістирольні або мінераловатні плити наноситься спеціальний клей, а потім їх прикріплюють до основи. Утеплювач приклеюють до фасадної поверхні в «замок» по маяках.Як правило, для кожного типу теплоізоляційного матеріалу використовують різні клейові склади. Однак існують універсальні клейові суміші, які підходять і для пінополістиролу, і для мінеральної вати. Клейовий склад може наноситися на утеплювач різними способами: смужками, суцільним шаром або «ляпухами». Вибір методики залежить від ступеня кривизни основи. Після того, як клей схопиться (24-48 годин), можна приступати до закріплення утеплювача дюбелями. Це збільшує надійність і довговічність систем утеплення і дозволяє в майбутньому уникнути появи тріщин.
Армування
Після закріплення утеплювача клеєм та дюбелями можна приступати до армування – нанесення захисного шару. Він потрібен для того, щоб захистити утеплювач від несприятливих впливів зовнішнього середовища та для того, щоб створити базу для фінішного покриття. Для цього використовують спеціальні шпаклювальні суміші для захисту утеплювача.
Фінішне покриття
Після повного висихання захисного шару можна приступати до нанесення декоративної штукатурки або малярних робіт. Попередньо на основу потрібно нанести ґрунт (кварцовий для декоративних штукатурок та звичайний акриловий для малярних робіт)
Всі товари для утиплення вашої оселі ви можете знайти на нашому сайті. Каталог товарів тут.