Одним із найпопулярніших видів покрівлі є металочерепиця. Її виготовляють з оцинкованої сталі, ґрунтують та покривають полімерним напиленням.
Грунт та полімери захищають матеріал від атмосферних впливів та корозії. До того ж полімерне покриття надає покрівлі з металочерепиці індивідуальність і красу. Даний будівельний матеріал вперше з'явився ще в 1961 році у Фінляндії. Ідея крити дах металопрофільними виробами виявилася настільки вдалою, що металочерепиця ось уже більш ніж півстоліття не втрачає популярності.
Вона затребувана як звичайними будівельниками, так і фахівцями з дизайну та архітектури.Щоб підібрати хорошу металочерепицю для покрівлі, потрібно звертати увагу на виробника та товщину металу. Важливим питанням є цінова політика.
Крокви
Якщо розглядати дах з погляду конструкції, то він багатоелементний. Стійкість покрівлі з металочерепиці багато в чому залежить від того, що складає її основу. Йдеться про кроквяну систему. Крокви несуть на собі тягар всіх матеріалів, які були задіяні при створенні покрівлі. До того ж, у негоді вони повинні стійко витримувати пориви вітру, а взимку до маси покрівлі додається вага снігу, що випав. Найпопулярнішими є дерев'яні крокви, тому що вони дуже прості у виготовленні та встановленні.
Теплоізоляція
Один із найважливіших моментів при створенні покрівлі з металочерепиці - це теплоізоляція. Найбільш якісним утеплювачем є мінеральна вата Rockwool. Щоб утеплення покрівлі було ефективним, мінераловатні плити повинні мати товщину не менше ніж 15 см. Їх використання спрямоване на те, щоб у холодний період максимально зберігати тепло, а в літній час не перегрівалося приміщення, яке знаходиться під дахом.
Гідробар'єр та паробар'єр
Вся конструкція покрівлі з металочерепиці вимагає надійної гідроізоляції, щоб всередину не проникала волога, і не накопичувався конденсат. Для цих цілей застосовують гідро-і паробар'єри. Гідробар'єр є підпокрівельною плівкою, яка захищає дах від пилу та атмосферних опадів зовні. Його відмінною особливістю є те, що він дозволяє виходити конденсату, що утворився назовні. Це забезпечує надійну гідроізоляцію та дозволяє уникнути появи цвілі. Гідробар'єр, як правило, укладається поверх теплоізоляційного шару і кріпиться за допомогою скоб. Зверху монтується обрешітка.
Паробар'єр є підпокрівельною плівкою, яка захищає теплоізоляційний шар від попадання вологи і конденсату з внутрішньої сторони. Його також застосовують для утеплення внутрішніх стін.
Все для влаштування покрівлі у своєму будинку ви можете знайти у нас на сайті. З повагою команда БудМаркет