Все для ремонту та будівництва
єВідновлення єВідновлення
Купуючи у нас ви підтримуєте ЗСУ Купуючи у нас ви підтримуєте ЗСУ
0

Який клей для плитки у ванній обрати

Відгуків: 0

Для обробки санітарних приміщень найчастіше використовують кахельну плитку – матеріал, стійкий до нестабільного мікроклімату ванної кімнати. Також популярністю користується облицювання мозаїкою та керамічною плиткою.

Для її кріплення рекомендується використовувати спеціальні клейові склади для плитки, які можуть відрізнятися залежно від області виконання робіт та матеріалу, з якого вона виготовлена.

Мікроклімат у ванній кімнаті має характерні особливості - підвищений рівень вологості, різкі перепади температур, ризик появи грибка і плісняви. Подібні агресивні умови вимагають ретельного вибору плиткового клею, здатного витримати такі дії та не розгубити своїх якостей та властивостей.

Якісний і надійний клей для плитки повинен мати наступні характеристики:

  1. Високий рівень адгезії. Плитка, особливо керамогранітна, відрізняється великою вагою, тому вибраний клей повинен не тільки витримувати навантаження, а й миттєво кріпити матеріал до поверхні.
  2. Пластичність. Якісний клеючий склад легко наноситься на будь-яку поверхню незалежно від консистенції. Клей не повинен стікати, навіть якщо його товстий шар.
  3. Розтікання. Ця характеристика найбільш важлива при обробці плиткою поверхні підлоги. Клей повинен розтікатися з основи, заповнюючи всі нерівності, тріщини та сколи.
  4. Тривала життєздатність розчину. Чим повільніше висихає клей, тим простіше буде виправити положення плитки під час обробки поверхні. Швидкосохнучі склади не надто зручні в роботі, оскільки потрібно розведення невеликими порціями та висока швидкість роботи, що може позначитися на якості результату.

Незважаючи на те, що для облицювання поверхонь санітарних приміщень плиткою можна використовувати практично будь-які клеї для плитки, краще вибирати ті марки, які розраховані на експлуатацію в умовах підвищеної вологості: вони відрізняються великою якістю та надійністю зчеплення.

Клей для плитки у ванній кімнаті: основні види

  • Вологостійкий клей для плитки - один з різновидів сумішей, що клеять, що використовуються для укладання плитки у ванній. До його складу зазвичай входить фракційний пісок, цемент і пластифікатори, завдяки яким клей і набуває характерних для нього властивостей.
  • Основною характеристикою вологостійкого клею, як відомо з назви, є його стійкість до дії вологи. Крім цього, він стійко переносить перепади температур, має необхідну міцність, еластичність, адгезію і антисептичні властивості, які запобігають появі грибка і цвілі.
  • Еластичні клеї не менш часто використовуються для укладання плитки. До їх складу входять спеціальні добавки, які надають їм необхідних характеристик, у тому числі й підвищеної еластичності.

Простіше кажучи, еластичні клеї для плитки є цементними клеючими складами з додаванням пластифікаторів, що надають їм підвищену еластичність. Залежно від виробника, складу та марки такі склади можуть мати додаткові характеристики: стійкість до перепадів температур, високий рівень адгезії, вологостійкість, що особливо важливо для душової кабіни та ванної кімнати, високою міцністю та багатьма іншими.

Подібні властивості гарантовано є тільки у тих складів, які виготовляються відомими та надійними виробниками, що контролюють усі етапи виробництва – Ceresit, Полімін, Сілтек, Крайзель та ін.

При виборі клею для керамічної плитки орієнтуються не тільки на його характеристики, але й деякі інші фактори:

  • Тип основи, на яку укладатиметься плитка. Для бетонних поверхонь оптимальним варіантом буде цементний склад, для гіпсокартонних – дисперсійний;
  • Вид плитки. Характеристики плитки впливають на тип клею, що вибирається. Тяжкий оздоблювальний матеріал вимагає використання складу з підвищеною адгезією, пластичністю та еластичністю;
  • Місце укладання. Клейові склади, що використовуються для укладання плитки на поверхню стін та підлоги, відрізняються один від одного. Для монтажу на підлогу зазвичай використовують клеї на цементній основі, що дозволяє одночасно вирівняти поверхню;
  • Відтінок. Підбирається в залежності від кольору плитки. Зазвичай використовують сірий клей, проте для прозорих мозаїк – білий;
  • Розмір плитки. Рівень адсорбції та адгезії клею повинен бути вищим, ніж більший розмір плитки;
  • Особливі властивості. Практично всі клеї для плитки, призначені для санітарних приміщень, містять фунгіцидні добавки, що запобігають виникненню плісняви ​​та грибка.

Залежно від того, з якого матеріалу виготовлена ​​плитка, всі клейові розчини поділяються на декілька видів:

         1) Для керамічної плиткиCeresit CM 11 Plus, Ceresit СМ 16, Ceresit СМ 117, Полимин П-11, Полирем 121, Kreisel 104;

2) Для керамограніту, граніту та каменю - Ceresit CM 12, Ceresit СМ 16, Ceresit СМ 117, Kreisel 105, Siltek T 801, Baumit FlexUni;

3) Для мармуру (на основі білого цементу) - Ceresit СМ 115, Kreisel 108;

4) Для мозаїки (на основі білого цементу) -  Ceresit СМ 115, Siltek T 81;

5) Для великоформатної плитки - Ceresit CM 12, Ceresit СМ 17, Полирем 121, Мастер Флекс;

6) Для теплої підлоги - Ceresit СМ 16, Ceresit СМ 17, Ceresit СМ 117, Siltek T 81, Baumit FlexTop, Мастер Флекс.

Особливості виконання робіт

Клейовий розчин для укладання плитки готують за допомогою електродриля зі спеціальною насадкою шляхом змішування сухої суміші з водою в пропорціях, вказаних на упаковці, але однорідної консистенції.

Наноситься клей за допомогою шпателя із зубчастими краями. Плитку до поверхні основи сильно не притискають – інакше вона може тріснути.

Після укладання кожних 3-5 плиток ряд перевіряють за рівнем. Перехід на іншу стіну здійснюється тільки після виконання кутів, наприклад, опорний ряд виконують по периметру кімнати.

Ширина обраної плитки не повинна бути більшою за поверхню.

Відгук про  "Який клей для плитки у ванній обрати"

Написать отзыв

Обране 0 Контакти