Переваги гіпсокартону
Застосування гіпсокартону при проведенні ремонтних робіт досягло колосальних масштабів. Цей матеріал заслужив визнання в суспільстві завдяки своїм видатним характеристикам. Вони дозволяють реалізовувати такі оригінальні і нестандартні рішення як підвісні дворівневі стелі, короби для прихованого укладання комунікацій та багато іншого. Гіпсокартон поєднує невисоку вартість і надійність, ці особливості не дозволяють іншим листовим матеріалам конкурувати з ним у сфері бюджетного будівництва.
Контроль параметрів каркасу
Проте при виконанні монтажу ГКЛ необхідно контролювати параметри металевого каркасу і точність його встановлення, адже цілісність конструкції в цілому залежить від надійності кріплення підвісів, гіпсокартонних профілів CD і UD або інших елементів системи. У разі, якщо для фіксації листів застосовується гіпсовий клей Перлфікс, то його необхідно наносити не рідше, ніж вимагають технологічні обмеження.
Монтаж на криві стіни
Розглянемо найбільш несприятливий випадок приклеювання ГКЛ на криві стіни, де використання сталевого каркасу неможливе.
Необхідні матеріали
- Штукатурка Ротбанд або Фугенфюллер
- Клей Перлфікс
Процес приклеювання ГКЛ
Невеликі нерівності
У випадку, якщо нерівності на поверхні стін не перевищують 4 мм – приклеювання ГКЛ здійснюється за допомогою гіпсової шпаклівки підвищеної адгезії Фугенфюллер. Її тонкошарове нанесення виконується зубчастим шпателем по периметру і в центральній частині листа.
Середні нерівності
Коли перепади досягають від 5 до 20 мм, використовують клейовий склад з мікроволокнами Перлфікс. Його укладання виконується точково (т.зв. «ляпки» або «ляпухи») через кожні 30-40 см по периметру і в центрі поверхні ГКЛ.
Великі нерівності
У разі необхідності вирівнювання перепадів до 40 мм на стіни наклеюють смуги гіпсокартону шириною 100 мм, на які пізніше клеяться листи ГКЛ. Стики листів заклеюються малярним склополотном і гіпсовою штукатуркою Ротбанд.