Влагостойкий гипсокартон: технічні характеристики та особливості
Отделочні роботи в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості мають свої особливості. Матеріали, що використовуються для робіт, повинні бути стійкими до впливу вологи під час подальшої експлуатації.
Основні технічні характеристики влагостійкого гіпсокартону
Влагостійкий гіпсокартон, представлений в магазинах Києва, має технічні характеристики, що відрізняють його від звичайного ГКЛ. Основним постачальником гіпсокартону на ринку Києва є німецька компанія Knauf, яка має виробництва у більш ніж 40 країнах світу. Влагостійкий матеріал складається з гіпсової сердцевини, яка знаходиться між двома шарами особливого картону, що виконує роль не тільки армокаркасу, але й основи для нанесення фінішного оздоблення (шпалери, фарби, кераміки).
- Для візуальної відмінності від іншої продукції, зовні листок ГКЛВ забарвлюється в зелений колір, а маркування наноситься синім.
- Верхні шари (картон) обробляються гідрофобними та антибактеріальними складами, що перешкоджають проникненню води всередину листа та поширенню плісняви та грибка.
- В'язень між ними шар гіпсу має у своєму складі спеціальні водовідштовхувальні добавки, що уповільнюють фільтрацію вологи крізь матеріал, абсолютно безпечні для людини. Однак через них трохи зростає і питома вага ГКЛВ.
- На відміну від звичайного, випускається тільки завтовшки 12.5 мм, а лінійні розміри є стандартними, як і в іншої гіпсокартонної продукції кнауф - найбільш поширені 1.2?5(3) м.
- Верхні шари (картон) обробляються гідрофобними та антибактеріальними засобами, які запобігають проникненню води всередину листа і поширенню плісняви та грибка.
- Середній шар гіпса містить спеціальні водовідштовхувальні добавки, безпечні для людини, що уповільнюють фільтрацію вологи через матеріал.
Особливості роботи з влагостійким гіпсокартоном
Влагостійкий гіпсокартон ідеально підходить для виконання оздоблювальних робіт в:
- кухнях;
- ванних кімнатах;
- душових;
- басейнах.
При монтажі ГКЛВ важливо уважно обробляти гідроізоляцію торцевих кромок і з'єднань листів влагонепроникними засобами перед нанесенням основного оздоблення, щоб уникнути проникнення води як всередину матеріалу, так і під нього.