Все для ремонту та будівництва
єВідновлення єВідновлення
Купуючи у нас ви підтримуєте ЗСУ Купуючи у нас ви підтримуєте ЗСУ
0

Види шпаклівок для внутрішнього оздоблення

Відгуків: 0

Виробники будівельних сумішей

Виробники будівельних сумішей випускають безліч декоративних і технічних оздоблювальних матеріалів, серед яких одне з перших місць за різноманіттям займають шпаклівки. Одне з ключових розмежувань, за яким здійснюють класифікацію – це готовність матеріалу до застосування. Розрізняють сухі суміші в мішках і готові шпаклівки у відрах.

Важливо!

Незважаючи на назву «готова до застосування» шпаклівка, її необхідно попередньо перемішати будівельним міксером або низькооборотною дриллю зі спеціальною насадкою. Під час транспортування і зберігання речовини, що входять до складу шпаклівки, могли розшаровуватися.

Готова шпаклівка у відрах

Переваги:

  • Відрізняється високою пластичністю та однорідною структурою розчину;
  • Легко наноситься на оброблювану поверхню;
  • Може довго зберігатися у розпакованій, але герметично закритій ємності без значної втрати основних якостей;
  • Використовується в основному як фінішний шар, може колеруватися або бути основою під фарбування.

Недоліки:

  • Висока вартість суміші;
  • Обмеження при зберіганні (не можна заморожувати);
  • Залежно від партії може трохи відрізнятися відтінок декоративної фінішної шпаклівки.

Суха шпаклівка в мішках

Переваги:

  • Доступна ціна шпаклівки;
  • Довго зберігається в нерозпакованому вигляді в неопалюваному приміщенні (не боїться негативних температур);
  • Можна замішувати дозовано і доводити до зручної для майстра консистенції;
  • Використовується як стартовий шар для вирівнювання стін із значними дефектами, може застосовуватися і як фінішний шар під декоративне оздоблення шпалерами, фактурними фарбами тощо;
  • Багато складів є універсальними і можуть застосовуватися як для стартової обробки поверхонь, так і для фінішного оздоблення, наприклад, Knauf Multi Finish.

Недоліки:

  • Потрібно витратити час на приготування суміші;
  • Потрібно мати певний досвід у виборі пропорції води і суміші та спеціальне обладнання (міксер, дриль з насадкою);
  • Матеріал швидко висихає і для повторного використання не придатний. Необхідно заздалегідь визначити швидкість і обсяг виконання робіт;
  • Залежно від партії може трохи відрізнятися відтінок декоративної фінішної шпаклівки.

Типи шпаклівок

Залежно від того, який матеріал використовується як основа, розрізняють:

  • Гіпсові суміші;
  • Цементні;
  • Вапнякові;
  • Полімерні;
  • На клейовій основі.

Гіпсові суміші

Відрізняються гарною пластичністю і білим кольором. Легко наносяться і шліфуються, швидко сохнуть. Не рекомендується використовувати для оздоблення приміщень з підвищеною вологістю.

Цементні суміші

Використовуються для зовнішніх робіт і оздоблення приміщень з підвищеною вологістю. Мають значну морозостійкість і низьке водопоглинання. Як основу рекомендується вибирати бетон і цеглу.

1071

Консистенція готової шпаклівки

Полімерні суміші

Як правило, використовуються для остаточного фінішного оздоблення поверхні перед фарбуванням, закладення стиків, тріщин, швів. Відрізняються гарною в'язкістю і пластичністю. Рекомендується використовувати для декоративного оздоблення новобудов із значними усадковими деформаціями несучих і огороджувальних конструкцій.

Шпаклівка на клейовій основі

До складу входять клей, оліфа і крейда. Завдяки цьому матеріал легко наноситься на поверхню, заповнюючи невеликі щілини і утворюючи тонкий міцний шар.

Олійно-клейова шпаклівка

Окрім оліфи містить полімерні пластифікатори та акрилати. В основному використовується для вирівнювання різних дефектів на поверхнях із низькою адгезією: щільний бетон, дерево або на оштукатурених стінах перед фарбуванням або оклеюванням тонкими шпалерами. Призначена для використання виключно всередині приміщень.

ispolzovanie shpatlevki dlya vyravnivaniya sten 500x340

Фінішне оздоблення масляно-клейової сумішшю

Латексна шпаклівка

Створює рівний міцний шар. Складається з води, полімерних добавок і дрібного наповнювача з кальцитового піску. Область застосування та ж, що і в олійно-клейової шпаклівки.

Акрилова шпаклівка для внутрішніх робіт

Відноситься до універсальних шпаклівок. Використовується для внутрішніх робіт як стартових для чорнового вирівнювання стін, так і для фінішного оздоблення. Легко шліфується, а після повного висихання не дає усадки і не тріскається. Формує дрібнозернисту поверхню, придатну для фарбування і оклеювання тонкими шпалерами. Є екологічно безпечним, біологічно нейтральним, гіпоалергенним матеріалом. Рекомендується для оздоблення дитячих приміщень.

Акрилова фасадна декоративна шпаклівка

До них належать акрил пуц, юніс, Acrofiller. Зазвичай випускається в готовій формі у вигляді суміші, що має середню в'язкість. Може колеруватися в центрах реалізації. Має значну міцність і стійкість до погодних впливів, низьке водопоглинання, високу морозостійкість.

dekorativnaya akrilovaya fasadnaya shpaklevka

Декоративна акрилова фасадна шпаклівка

Стартова шпаклівка

Наноситься товстим шаром 1-5 мм. Має більш темний колір і пухку структуру сухої суміші, ніж фінішні. Дає трохи пористу поверхню після висихання. Її основне завдання – приховати суттєві дефекти та нерівності стін. Для внутрішніх робіт найкраще підходять гіпсові стартові шпаклівки. Їх можна наносити кілька шарів із перервою на висихання у 2-3 години. Для вологих приміщень і зовнішніх робіт краще використовувати шпаклівки на цементній основі, оскільки вони більш вологостійкі.

Фінішна шпаклівка

Використовується для формування гладкої щільної поверхні. Наноситься на попередньо підготовлену основу, як правило, стартову шпаклівку. Проте як основу може виступати гіпсокартон, пористі бетони або залізобетон. Робочий шар зазвичай не перевищує 1-2 мм.

Відгук про  "Види шпаклівок для внутрішнього оздоблення"

Написать отзыв

Обране 0 Контакти