У цій статті Ви дізнаєтесь як правильно утеплювати підлогу під стяжку, які матеріали необхідні і як правильно їх вибрати.
Які матеріали необхідні для утеплення підлоги під стяжку?
Під бетонну стяжку або покриття, що саме вирівнюється, утеплювати підлогу досить складно через безліч етапів даного процесу. Але якщо детально розібратися та вивчити цю тему, на практиці виявляється просто. По-перше, потрібно знайти такий утеплювач, який не втратить своїх властивостей у процесі експлуатації і витримає великі навантаження на підлогу. Для утеплення підлоги можуть використовуватися різні матеріали, але одні з найбільш підходящих це:
- Мінеральна вата;
- Пінопласт;
- Пінополістирол;
- Полістиролбетон.
Мінвата є одним із найпрактичніших утеплювачів, якого вистачить дуже надовго, тобто у цього матеріалу дуже великий термін експлуатації. Для утеплення підлоги потрібно вибирати мінеральну вату саме в плитах, їх дуже зручно монтувати. Сам матеріал відмінно тримає тепло та захищає підлогу від попадання холоду та протягів. Мінвата є гігроскопічною – при намоканні поглинає вологу внаслідок чого може втратити свої властивості, тому монтувати плити потрібно лише разом із паро- та гідроізоляцією. Це допоможе уникнути небажаних наслідків та зниження якості роботи матеріалу.
Утеплення мінеральною ватою під стяжку
Пінопласт - популярний утеплювач, який теж відмінно підходить для утеплення підлоги. ПСБ стійкий до вологи та є ефективним утеплювачем. Єдине, що матеріал дуже м'який і при монтажі додатково потрібно буде робити армування стяжки за допомогою металевих прутів, щоб запобігти можливому усадці матеріалу і захистити його від розтріскування.
Утеплення підлоги пінопластом під стяжку
Екструдований пінополістирол, на відміну від пінопласту, набагато тонший. ЕПС не вбирає вологу, є відмінним тепло і звукоізолятором, чудово підходить для утеплення під стяжку, не втрачає свої характеристики протягом усього терміну роботи, не схильний до гниття, не притягує комах і шкідників.
Утеплення підлоги екструдованим пінополістиролом під стяжку
Полістиролбетон – суміш бетону з гранулами пінопласту. Цей матеріал також є дуже хорошим тепло- та звукоізолятором з високими показниками міцності. При використанні полістиролбетону як утеплювач він практично не дає усадки, тому стяжку можна монтувати без армування. При контакті з вологою матеріал стає крихким та потребує захисту гідроізоляцією.
Утеплення підлоги полістеролбетоном під стяжку
Як утеплювати підлогу під стяжку – етапи роботи
Перед тим, як монтувати утеплювач під стяжку, потрібно підготувати поверхню:
- Основа повинна бути цілою, рівною і чистою. Усі шви, вибоїни, стики необхідно відремонтувати. Поверхню зашліфувати та очистити від бруду. На наступному етапі укладається теплоізоляція та проводиться стяжка;
- На ґрунтову основу монтувати підлогу можна навіть у приватних будинках, що не мають цокольного поверху. Спочатку ґрунт ущільнюють вібромашинкою, змочують, а потім повторно ущільнюють. Після цього на поверхню основи розстилають гідроізоляцію, яка унеможливлює попадання вологи на теплоізоляційний шар матеріалу.
Для звичайних приміщень із нормальною вологістю на підготовлену поверхню застеляється гідроізоляція, монтується утеплювач та заливається бетонною стяжкою. Для додаткової міцності можна зробити армування.
Монтаж мінеральної вати. Найголовніша умова в роботі з мінеральною ватою – матеріал обов'язково потрібно ізолювати від контакту з вологою. Монтаж проводиться у такій послідовності:
Основу застеляють гідроізоляцією і зверху викладають плити мінвати. Після цього по периметру стіни прокладають демпферну стрічку, вона потрібна, щоб стяжка не почала тріскатися при розширенні і звуженні через перепади температури. В кінці виставляють алюмінієві маяки, і заливають підлогу бетонною стяжкою.
Схема утеплення перекриття під стяжку
Монтаж ПСБ/ЕППЗ. Пінопласт та пінополістирол мають майже однакові властивості. Процес монтажу у них також аналогічний і виконується так:
Основу покривають гідроізоляцією, зверху укладають пінопласт або пінополістирол, після цього монтують армуючі грати. Стіни по краях стяжки прокладають демпферною стрічкою. В кінці заливають стяжку, розрівнюють і трамбують, щоб уникнути появи порожнин.
Монтаж полістеролбетону. Процес монтажу полістеролбетону багато в чому схожий з попередніми способами, з однією лише відмінністю – стяжку можна заливати без армування. Роботи виконуються у кілька етапів. На основу укладають полістеролбетон, стики закладають монтажною піною. Уздовж усієї стіни прокладають демпферну стрічку і в кінці заливають бетонною стяжкою або сумішшю, що само вирівнюється.
Якщо дотримуватися всієї технології монтажу, будь-який з цих утеплювачів прослужить дуже довго і захищатиме будинок від попадання холоду через підлогу. Головне вибрати правильну товщину утеплювача з огляду на можливі тепловтрати та ізоляційні показники матеріалу.