Який утеплювач для даху краще?
-
За якими характеристиками потрібно вибирати утеплювач для даху?
-
Обираємо мінеральну вату для утеплення даху
Тепловтрати через дах будівлі можуть сягати до 20%, тож утеплення даху – це один з важливих аспектів збереження тепла та економії та обігріві помешкання чи комерційного приміщення. До того ж, теплоізоляція дозволяє використовувати горище, як місце для зберігання речей чи навіть облаштування зони відпочинку.
За якими характеристиками потрібно вибирати утеплювач для даху?
Кожен теплоізоляційний матеріал має свої технічні характеристики та особливості, які потрібно врахувати на етапі вибору:
-
Теплоізоляційні властивості – перша та основна характеристика для цієї групи будівельних матеріалів. За теплопровідністю матеріалу можна визначити, який із них краще утримуватиме тепло в будівлі. Однак, це не означає, що потрібно завжди обирати матеріал з найвищим рівнем теплоізоляції. Варто спочатку визначити, наскільки великі тепловтрати через дах та купувати той матеріал, який відповідає потребам.
-
Довговічність: найменш довговічний пінопласт – його термін експлуатації складає 5-15 років, мінеральної вати та пінополістиролу – до 50 років.
-
Екологічність та пожежна безпека: мінеральна, базальтова та скловата – негорючі матеріали, однак пил цих матеріалів має негативний вплив на дихальну систему, тому важливо використовувати декоративно-захисне покриття при утепленні ними. Пінопласт і пінополістирол – горючі матеріали, які виділяють токсичний дим у процесі горіння.
Обираючи утеплювач для даху слід врахувати, що це приміщення з високим рівнем пожежної небезпеки, адже в літню спеку покрівля може розігріватися дуже сильно, тож при використання пінополістиролу є ризик плавлення матеріалу та виникнення пожежі.
Тому оптимальне рішення – мінеральна або базальтова вата для утеплення даху. Вона не горить, має високі показники теплоізоляції, паропроникна, довговічна та безпечна за умови використання декоративних покриттів.
Обираємо мінеральну вату для утеплення даху
Важливу роль у виборі відіграє місце монтажу:
-
Для теплоізоляції в міжкрокв’яному просторі найкраще рішення – це теплоізоляція у форматі плит товщиною 5-10 см: базальтова вата Rockwool Rockton 50 мм, Мінвата Техноніколь Роклайт 50 мм, тощо. Плити встановлюють під латами та гідроізоляцією, а поверх закріплюють гідроізоляційну плівку. Оскільки цей утеплювач добре ріжеться – його можна порізати на плити потрібного параметру і встановити «в розпір» між кроквами. Для надійності плити закріплюють з допомогою цвяхів і дроту, утворюючи своєрідну сітку. Також можливий варіант закріплення дерев’яними рейками чи металопрофілем, які фіксуються до крокв.
-
Для утеплення стелі (підлоги горища) доцільно використовувати утеплювач в рулонах. У якості основи потрібно використати гідроізоляційну плівку або мембрану. Для укладання на підлогу горища оптимальною буде товщина теплоізоляції 10 см – наприклад, підійде базальтова вата Rockwool Megarock 100мм або мінвата Isover KT-40 100 мм.
Не менш важливо обрати матеріал від надійного та перевіреного постачальника. В нашому інтернет-магазині представлена продукція таких брендів Rockwool, Техноніколь, Isover та інших. Ми гарантуємо дотримання усіх норм зберігання матеріалу, зокрема оптимального рівня вологості та збереження цілісності оригінального пакування, що особливо важливо для мінераловатних утеплювачів.
Наші менеджери допоможуть вам вибрати утеплювач для даху за теплопровідністю, жорсткістю та щільністю, товщиною й іншими параметрами, а також допоможуть з вибором допоміжних матеріалів для монтажу.