Останнім часом все більшої популярності набуває фактурна штукатурка для стін, за допомогою якої в життя можна втілити будь-які дизайнерські задумки.
Такі матеріали - варіант створення оригінального інтер'єру в квартирах Києва з наданням поверхонь захисних властивостей.
Виробники штукатурки Короїд пропонують кілька видів покриття, які відрізняються товщиною нанесення, характеристиками та стійкістю до зовнішніх впливів.
- Універсальні.
- Для внутрішніх робіт.
- Для фасадного оздоблення.
Випускати Короїд можуть як у вигляді сухої суміші білого кольору з доданими мінеральними гранулами в мішках по 25 кг, так і у вигляді суспензії, що розфасована по пластиковим цеберкам і вже пофарбована. Колірування вже готового розчину практично неможливе: з цією метою використовують спеціальне обладнання, а відтінок підбирається за допомогою комп'ютерної програми. Тому краще всього вибирати відразу необхідний колір короїда. Суха суміш у цьому плані краще – її витрата менша, і використовується метод покривного фарбування.
Переваги штукатурки Короїд
Декоративні розчини даного типу своєю популярністю та затребуваністю зобов'язані своїми перевагами:
- Висока механічна міцність.
- Зниження навантаження на стіни.
- Легкість та простота нанесення.
- Велика кольорова гама.
- Стійкість до дії агресивних середовищ.
- Стійкість до дії вологи.
- Паропроникність.
До переваг Короїда можна також віднести морозостійкість, еластичність, тривалий термін експлуатації та екологічну чистоту. Остання властивість дозволяє використовувати штукатурку у медичних та дитячих закладах Києва без побоювання за здоров'я людей. При цьому оздоблювальний матеріал має свої мінуси. Наприклад, кожен шар розчину залежить від сонячного світла і температурного режиму, у якому проводиться робота. Фарбувати штукатурку можна тільки після її повного висихання, при цьому і відтінок, і сам Короїд повинні бути одного виробника і з однієї партії - наприклад, тільки марки Ceresit.
Як обрати штукатурку
При виборі Короїда в магазинах Києва необхідно звертати увагу на витрату суміші – від цього залежить підсумкова кількість матеріалу, яку доведеться придбати для ремонту. Залежить він, як правило, від товщини шару та розміру гранул, що входять до складу штукатурки. Близько 5-10% необхідно купувати в запас. Витрата, крім того, може залежати від виробника, кількості води, що додається, і ретельності підготовки поверхні стіни. Штукатурка поставляється у мішках по 25 кг. Її ціна варіюється від 200 до 1100 гривень, причому вартість оздоблювальних робіт за один квадратний метр складе 200-400 гривень.