Найпростішим і найдоступнішим способом обробки стін будівель є їх вирівнювання за допомогою штукатурки. Щоб розпочати подібні роботи у квартирах Києва, необхідно знати витрати матеріалу на 1 м2.
При його розрахунку беруть до уваги декілька основних параметрів:
- Вид вибраної штукатурки. Для кожного з типів виробником встановлюється власна витрата, яка вказується на упаковці. Подивитися цю інформацію можна перед покупкою у магазинах Києва.
- Нерівність основи впливає обсяг розчину, яке піде її вирівнювання.
- Товщина шару.
Для обчислення об'єму штукатурки потрібно обчислити товщину шару. Для цього стінку очищають і виставляють по всій поверхні маячки. По площині проводять виміри, підсумовують їх і поділяють кількість точок. В результаті і буде визначено товщину шару, яким доведеться наносити штукатурку для того, щоб вирівняти стіни.
Витрата штукатурки у різних виробників
Залежно від того, якою компанією було випущено суміш, змінюється і її витрата. Вказується він зазвичай на упаковці, і подивитися його можна у магазинах Києва перед тим, як купити матеріал.
- Для гіпсової штукатурки цей параметр становить 9 кг на 1 м2 при товщині шару в 10 мм. Вона відрізняється міцністю, стійкістю до впливу вологи та утворює ідеально рівну поверхню.
- Для цементного розчину – 17 кг/м2. Наносять його найчастіше машинним способом на цегляні, бетонні та цементні основи.
- Декоративна штукатурка має витрату на 1 м2 8 кг. Має високу міцність і стійкість до впливу вологи. Використовується в основному для оздоблення фасадів будівель у Києві.
На витрату штукатурки також може впливати її склад, компоненти, що додаються, фракції гранул, пластичність готового розчину. Всі дані зазвичай вказуються на упаковці суміші. Слід пам'ятати про те, що ціна на матеріали може змінюватися в залежності від витрати – чим вона більша, тим більше упаковок суміші доведеться купувати.
Розрахунок витрати на 1 м2
На упаковках виробником зазвичай вказується кількість штукатурки, необхідної покриття одного квадратного метра при стандартній товщині шару в 10 мм. Для розрахунку витрати складу помножити наведену цифру на величину шару, що наноситься на поверхню основи. Отриманий результат перемножується на загальну площу стін, яку потрібно обробити штукатуркою. Підсумкові цифри будуть обсягом матеріалу, необхідним для здійснення всіх робіт.