Оздоблення поверхонь нерідко виконується таким недорогим, але якісним будівельним матеріалом як вапняний розчин, для штукатурки пропорції якого підбираються з урахуванням виду робіт, для яких він призначається:
- основного шару чи ґрунту;
- першого шару чи набризку;
- вирівнюючого шару або накривання.
Купити вапняний розчин для штукатурки в Києві
Склад суміші досить простий і містить:
- вапно, як в'яжучий компонент;
- пісок, у ролі наповнювача;
- воду.
У деяких випадках до нього можуть включатися і спеціальні пластифікатори та добавки, найпоширенішою є алебастр. У Києві в інтернет магазині «БудМастер» можна купити як вапняний розчин для штукатурки, пропорції якого вже підібрані і суміш повністю готова до застосування, так і кожен компонент окремо, якщо потрібно складання складніших розчинів або виконання спеціальних видів робіт. Класична вапняна суміш включає вапно і пісок у пропорції 1:4. Якщо суміш призначена для використання як перший та/або основний шар штукатурки, необхідно додати 1/5 частину гіпсу або 1/10 цементу і три частини води. Нанесення вирівнюючого шару проводиться більш рідким розчином, тому в цьому випадку потрібно збільшити об'єм води.
Підготовка вапняного розчину своїми руками
І хоча ціна на вапняний розчин для штукатурки не висока, іноді трапляються ситуації, коли пропорції потрібно підібрати індивідуально. Тоді є сенс купити всі компоненти окремо і приготувати заміс самостійно.
Знадобиться для цього:
- гашене вапно;
- річковий пісок;
- цемент або гіпс (залежно від необхідної міцності штукатурки).
Щоб отримати жирний розчин, потрібно змішати 2,5-3 частини річкового піску з 1 частиною вапняного тіста, а для худого пропорція буде 4:1. Збільшення міцності та зменшення термінів схоплювання досягається додаванням до складу суміші гіпсу чи цементу.
Але потрібно пам'ятати, що при виконанні зовнішніх штукатурних робіт гіпсовий в'яжучий компонент не застосовується. Об'єм додаткового в'яжучого має бути обмежений – надмірна його кількість є причиною розтріскування штукатурки. Для гіпсу гранична кількість становить не більше обсягу вапняного тесту, а для цементу – не більше половини. У суміш, що утворилася, поступово додають воду до утворення маси, схожої по консистенції з густою сметаною.
Терміни схоплювання такого матеріалу дуже великі (2-5 днів), тому його можна готувати про запас. Однак при додаванні гіпсу вони різко скорочуються до 20-30 хвилин, а отже, готувати потрібно той обсяг, який можна виробити за цей період. У цементно-вапняного складу початок твердіння настає через 60-80 хвилин.