Універсальний матеріал для будівельних робіт
Практично в усіх будівельних роботах використовується універсальний матеріал - вапняний розчин. Облицювання стін, їх підняття, заливка фундаменту - ні одна подібна робота в Києві не обходиться без цього матеріалу.
Склад вапняного розчину
У склад вапняного розчину входять наступні компоненти:
- Вода;
- Річковий пісок;
- Вапно, що виконує роль в'язкого речовини.
Переваги вапняного розчину
Основною перевагою такого складу є безпека, екологічна чистота, відсутність неприємного запаху, завдяки чому його можна використовувати при ремонтах у житлових кімнатах Києва. Незважаючи на те, що складові вапняної суміші дуже прості і їх можна купити в будь-яких магазинах за невелику ціну, її застосовують у відділочних роботах всюди. Існує кілька видів вапна - сіра, біла, гашена, карбідна, молота і не гашена. Незважаючи на таке різноманіття, кожен з перелічених видів дозволяє створити розчин, який відрізняється зручністю нанесення і високою міцністю. Є, однак, і слабкі сторони: застосовувати вапняні розчини можна тільки в сухих приміщеннях і без зовнішніх подразників.
Приготування вапняного розчину вдома
Спочатку обирається тип вапняної штукатурки, найбільш підходящий для ремонтних цілей. Для приміщень зі стандартним рівнем вологості часто використовують вапняно-гіпсові і цементно-вапняні розчини. Для зовнішніх робіт їх краще не використовувати: вони занадто піддаються впливу вологи. Для приготування знадобиться:
- Ємність, ретельно очищена від бруду, пилу і сторонніх домішок;
- На дно ємності насипається просіяний пісок;
- Поверх нього рівномірно розподіляється вапно;
- Суху суміш перемішують до однорідності;
- Насипають ще декілька частин вапна і піску.
Використання вапняного розчину
При додаванні води всі компоненти вапняної розчину можна розміщувати тщательніше. Для спрощення роботи можна використовувати дриль зі спеціальним насадженням або будівельний міксер.
Характеристики
Основними видами вапна є гашена і не гашена. Для розчину використовують лише гашену. Будівельні роботи в Києві можуть значно уповільнюватися через тривалий процес її гашення, тому простіше купити готовий розчин у магазині. Крім того, навіть після закінчення строку гашення розчин може бути низької якості і містити комочки. Це може стати причиною появи на поверхні обробленої стіни тріщин, бугрів і нерівностей, які значно ускладнюють наступні роботи. Як альтернативу можна використовувати швидкогасну вапно. Ціна розчину буде дещо вище, оскільки не потрібно буде чекати тижні без гарантій на високу якість розчину.