Фінішне оздоблення підлог у сучасних будинках та квартирах Києва проводиться тільки після створення рівної, міцної та довговічної чорнової основи.
Таку поверхню створюють за допомогою спеціальної суміші для вирівнювання підлоги, які за кілька хвилин розводяться певною кількістю води та наносяться на основу шаром певної товщини. Реалізовані в сухому вигляді склади в упаковках носять найменування нівелірів, або рівнянь. Всі подібні розчини поділяються на дві основні категорії:
- Самовирівнюються суміші, що є рідким розчином, що розподіляється по поверхні підлоги. Після його висихання формується ідеально рівна основа без втручання людини.
- Стандартні нівеліри, які після замісу утворюють розчин густої консистенції. Його наносять за допомогою спеціального інструментарію та очікують на повне висихання.
Як основу в нівелірах застосовують цемент або гіпс. Заповнювач зазвичай або мелений вапняк або кварцовий пісок, обов'язково з фракціями круглої форми. Залежно від розміру фракцій варіюється товщина покриття.
Особливості суміші для вирівнювання підлоги
Вибір матеріалу для вирівнювання залежить від певних факторів, основним із яких є призначення приміщення, в якому проводитиметься ремонт. Склади на основі цементу вважаються універсальними, оскільки їх можна використовувати незалежно від умов довкілля. Стяжки для вирівнювання підлоги, для заливання яких у магазинах Києва можна купити спеціальні сухі склади на гіпсовій основі, застосовують переважно в кімнатах з невисоким рівнем вологості. На упаковках зазвичай вказуються умови, у яких можна використовувати той чи інший тип рівнятеля. При виборі суміші для вирівнювання підлог бажано враховувати деякі інші фактори, особливо тип чорнової основи, для якого призначається матеріал.
Це може бути:
- Бетон.
- Гіпс.
- Цементне стягування.
- Ангідрит або азбестоцемент.
- Гіпсокартон.
- Деревина.
Деякі суміші для вирівнювання можна наносити тільки на повністю засохлий бетон, з моменту укладання якого минуло не менше півроку. Інші склади можна наносити на свіжоукладене стяжку або на «молодий» бетон. Особливо акуратно варто вибирати суміші для дерев'яних підлог. У такому випадку беруть тільки високоеластичні розчини, які застосовуються тільки після того, як основа буде оброблена спеціальним праймером, що підвищує адгезію.
Як уникнути помилок під час вирівнювання підлоги
Для проведення якісної роботи, спрямованої на вирівнювання поверхні за допомогою сухих сумішей, бажано слідувати наведеній на упаковці інструкції. Причинами більшості помилок є недотримання техніки та ігнорування рекомендацій виробника. Занадто велика кількість води знижує експлуатаційні якості суміші для вирівнювання. Потрібно також дотримання температурного режиму. Оптимальний варіант – довірити роботу зі стяжки підлоги професійним будівельним бригадам Києва.