Важливість стяжки підлоги
Стяжка підлоги є важливою і досить витратною процедурою, особливо коли її виконують професіонали. Тому багато людей у Києві вирішують самостійно вибирати матеріали для стяжки підлоги і проводити всі роботи.
Категорії матеріалів для стяжки підлоги
Незалежно від способу виготовлення і складу, всі матеріали для стяжки підлоги можна поділити на кілька категорій:
- Для вирівнювання.
- Покращення теплоізоляції.
- Для забезпечення міцності і жорсткості чернової поверхні.
- Для створення нахилів на перекриттях та подальшого укладання фінішного покриття.
Основною функцією будь-якої стяжки підлоги є вирівнювання чорнової основи. Саме тому ці матеріали в будівельній сфері і називають «вирівнюючими», або «нівелюючими». Крім цього, стяжка має витримувати високі навантаження і бути досить міцною.
Види вирівнювальних матеріалів для підлоги
Технічні характеристики конкретного виду стяжки залежать від її складових і компонентів. У житлових приміщеннях частіше за все використовують цементно-піщані і бетонні матеріали з додаванням армуючих компонентів, таких як поліпропіленові волокна.
Різновиди сумішей для вирівнювання підлоги
Серед сумішей для вирівнювання підлоги виділяють:
- Сухі.
- Епоксидні.
- Магнезитові.
- Ангідритні.
- Асфальтні.
- Мозаїчні.
У будівельно-ремонтній сфері Києва останнім часом велику популярність набуває інноваційна технологія, що застосовується для стяжки підлог, у якій застосовуються готові сухі суміші, що рпеалізуються в упаковках та виготовлені за спеціальною рецептурою. Їх склад багато в чому схожий і містить цемент, пісок, заповнювачі та пластифікатори. Такі суміші звуться вирівнюючих. Для створення якісної чорнової підлоги допускається змішання кількох видів матеріалів. Яскравий приклад – для укладання нижнього шару застосовують матеріали з великим наповнювачем, для верхнього шару – з дрібнішим. Перед тим, як купити матеріал для нівелювання підлоги, необхідно ретельно вивчити його характеристики. У суміші високої якості відсутні грудки, її колір чистий, без сторонніх відтінків та «ружини».
Як правильно розрахувати витрату матеріалу для стяжки підлоги
Правильно розрахувати витрату суміші, купити її за вигідною ціною та заощадити на роботах допоможе фахівці Києва. Багато з них, як і виробники стяжки для підлоги, вказують, що на 7-8 квадратних метрів площі йде близько 10 мішків. Придбання інструментарію не вимагатиме особливих витрат. Заощадити на створенні рівної статі можна. При укладанні чорнової основи зазвичай вдаються до використання дешевих сумішей, тоді як фінішне покриття створюється з дорогих та якісних складів. На остаточну вартість робіт впливає і тип обраної стяжки, і чорновий підлогу в приміщенні: в залежності від останнього буде змінюватися склад, що купується і, відповідно, ціна на нього.