Багато власників заміських будинків та міських квартир у Києві прагнуть заощадити під час проведення ремонту, тому намагаються самостійно виконувати більшу частину будівельно-монтажних заходів.
Особлива увага ними приділяється влаштуванню підлогової зони, роботи на якій повинні проводитися в суворій послідовності: спочатку виконуються роботи зі стяжки підлоги та ґрунтовки (її ціна залежить від типу рідини), потім здійснюється облицювання.
Чому перед укладанням облицювальних матеріалів потрібно обробляти підлогу ґрунтовкою.
Грунтовка є спеціальною сумішшю, яка після нанесення на поверхню підлоги утворює на ній тонку плівку. Проникаючи у всі пори, вона:
- у кілька разів покращує адгезивні властивості цементної стяжки;
- надійно захищає підлогову зону від розвитку плісняви, грибка та інших хвороботворних бактерій;
- збільшує експлуатаційний термін цементної стяжки;
- запобігає накопиченню вологи під облицювальним матеріалом і т.д.
Якщо власником приміщення в Києві будуть проведені роботи з облаштування зони підлоги в певній послідовності (стяжка підлоги, грунтовка, облицювання), то їм вдасться створити довговічне і міцне покриття. Важливо правильно вибрати суміш для ґрунту, перевірити її термін придатності і відповідно до рекомендацій виробника нанести на поверхню.
Різновиди та характеристики ґрунтувальних сумішей
Для таких робіт як стяжка підлоги, ґрунтовка може використовуватися двох видів: спеціалізована або універсальна. Ці суміші відрізняються одна від одної ще й за складом:
- Поліуретанова (епоксидна), виготовляється на основі розчинників, з додаванням барвників. Найчастіше використовується на бетонних підставах.
- Акрилова (емульсійна), призначена для обробки поверхонь, виготовлених з різних матеріалів: бетону, натурального деревного масиву, гіпсокартону, глини, цегли тощо. Зазвичай її використовують перед монтажем наливної підлоги. Її головними перевагами є: швидкість висихання та відсутність запаху.
- Грунтовка на основі полістиролу. Найчастіше таку суміш застосовують при обробці дерев'яних поверхонь, завдяки чому вони набувають міцності та кращої адгезії.
- Алкідна, як і полістирольна грунтовка призначена для роботи по дереву (допускається обробка металу). Потрапляючи на поверхню масиву, суміш починає розпушувати її структуру, завдяки чому глибоко проникає в пори. Така ґрунтовка захищає деревину від гниття, шкідливих комах, зараження грибками.
Як правильно наносити ґрунтовку на поверхню
Щоб правильно підготувати основу до нанесення облицювальних матеріалів, забудовникам у Києві потрібно діяти в наступній послідовності:
- Придбати грунтувальну суміш.
- Очистити основу підлоги від сміття та пилу.
- Нанести суміш для грунтування на поверхню і рівномірно розподілити по основі.
- Після висихання першого шару необхідно ще раз обробити поверхню.