Наливна підлога – один з найпоширеніших, затребуваних і недорогих видів підлогових покриттів.
Основні типи наливних підлог
Існує три основних типи таких матеріалів:
- Епоксидні.
- Метилметакрилатні.
- Поліуретанові.
Наливні підлоги також можуть бути напівглянцевими, глянцевими та матовими. Незважаючи на дуже широку палітру відтінків, які пропонуються в магазинах Києва на вибір, та різні дизайнерські рішення, при облаштуванні приватних будинків і квартир великою популярністю користується проста та красива біла глянцева наливна підлога. Таке покриття ідеально підходить не тільки для житлових приміщень, але й для будь-яких інших – наприклад, медичних установ, філармоній, музеїв, виставкових залів. Білу підлогу можна зробити як поліуретановою, так і епоксидною.
Види наливних підлог
Багато людей намагаються купити в Києві саме другий тип наливних підлог, оскільки вони відрізняються більшою стійкістю до зносу, міцністю і не вигоряють під впливом ультрафіолетових променів. Епоксидні наливні підлоги можна мити мийними засобами, вони витримують механічні навантаження і не деформуються з часом. Власне, з цих причин їх і укладають у житлових приміщеннях. Для заливки білих підлог використовують тільки ті суміші, до складу яких входить прозорий зв'язувальний компонент.
Переваги білих наливних підлог
Подібні підлогові покриття – незвичне і оригінальне дизайнерське рішення, яке має свої переваги в порівнянні з аналогічними матеріалами:
- Легко миються і очищаються будь-якими мийними засобами, не вступаючи з ними в хімічні реакції.
- Абсолютна водонепроникність і стійкість підлог до бактерій.
- Тривалий термін служби – понад 20 років. Стійкість до впливу ультрафіолету і стирання.
- Антистатичність, екологічність і безпека.
- Можливість нанесення додаткових декоративних елементів і відсутність швів, що особливо важливо при машинному прибиранні приміщення.
- Швидке висихання підлог.
Недоліки білих наливних підлог
Попри переваги білих підлог, наливні глянцеві покриття доводиться досить часто мити – через специфічний відтінок на них помітні будь-які соринки і плями. Поверхня постійно холодна і погано прогрівається, тому бажано заздалегідь встановлювати систему теплих підлог. Ще один недолік – це складний і часто неможливий ремонт і досить висока ціна на білі наливні підлоги.
Технологія укладки наливних підлог
Процес монтажу білих глянцевих підлогових покриттів практично нічим не відрізняється від заливки аналогічних кольорових матеріалів. Спочатку необхідно купити в будівельних магазинах Києва затверджувач і поліуретановий або епоксидний компонент, які потім змішуються і розподіляються по заздалегідь підготовленій основі. Термін затвердіння розчину становить 24 години, після ще 48 годин можлива повна навантаження на готову підлогу. При укладанні матеріалу можна використовувати різні добавки – блискітки, наприклад – для створення декоративного ефекту.