Вплив вологості, огню, насекомих і плісняви на дерево
Кожен природний матеріал потребує уважного ставлення і захисту, і деревина - не виняток. У чому полягає захист житлового будинку, побудованого з дерева?
Вологість, вогонь, комахи, пліснява – ось головні його погрози. На щастя, сьогодні є безліч технологічних нововведень, здатних надовго убезпечити будинок від впливу негативних факторів.
Вплив вологості
Вологість спричиняє гниль деревини. Тому важливо правильно вибрати місце для майбутнього будинку і грамотно його спроектувати. Не допускається накопичення вологи біля стін, дерев'яні частини повинні знаходитися на певній висоті над землею, щоб уникнути пошкодження гниллю або термітами. Небажані будь-які виступи, які можуть служити місцем для збору води. Рекомендується встановлювати над вікнами і дверима козирьки, обробляти додатково кутові дерев'яні частини, влаштовувати дощові водовідведення. Також потрібно забезпечити вентиляцію чердачних і підвальних приміщень.
Пліснява
Пліснява є хитрим ворогом деревини. Для запобігання її появі матеріал обробляють спеціальними розчинами з захисними властивостями. Важливо періодично оглядати будинок і в разі виявлення плісняви проводити додаткову обробку поверхонь.
Синева і насекомії
Обробка захисними композиціями також допомагає від синеви, яка, на відміну від плісняви, не руйнує деревину, але порушує її естетичний вигляд. Щодо насекомих, як правило, вони не завдають занадто багато проблем. Для будинків з сухих брусів нескладно виявити насекомих і провести додаткову обробку, якщо до початку будівництва весь матеріал був оброблений захисними розчинами.
Комахи, як правило, не здатні завдати занадто багато неприємностей. Якщо будинок - зруб, виявити комах і провести додаткову обробку нескладно, за умови, що перед початком будівництва вся деревина була ретельно впливає на захисні розчини.
Найкраща порада від фахівців: для запобігання будинку від атмосферних впливів покрити його ЛКМ, а перед цим заґрунтувати фунгіцидами, які забезпечать захист від грибка.
Взагалі, бажано брати деревину для будівництва з невеликою вологістю (до 20%) та при зберіганні забезпечити якісне провітрювання. Є породи дерев, які найменше схильні до гниття - це дуб, модрина, сосна, кедр.
Вберегти будинок від пожежі допоможуть антипірени. Вони бувають двох видів: перший перешкоджає спалаху, а другий на додаток до цього перекриває вогню шляхи розповсюдження. Зрозуміло, що ці речовини не можуть повністю убезпечити будинок від пожежі. Головне у цьому питанні – справність електромережі та наявність пристроїв захисного відключення.
Не варто забувати і страхування житла від пожежі. Якщо ризик зведено до мінімуму, з'являється можливість вагомої знижки при оформленні договору. І тоді можна бути впевненим: будинок захищений на всі сто відсотків!