Будматеріал гіпсокартон. Переваги та недоліки
Гіпсокартон – це сучасний оздоблювально-будівельний матеріал, який дуже простий у монтажі. У наш час, без нього складно уявити будь-який ремонт чи перепланування.
Придбати гіпсокартонні плити можна легко в будь-якому будівельному магазині. З їх допомогою облаштують міжкімнатні перегородки, підвісні стелі, вирівнюють підлоги і стіни. Гіпсокартон чудово підходить для створення декоративних криволінійних конструкцій, завдяки чому дуже цінується дизайнерами інтер'єру. У будівництві та ремонті використання ГКЛ часто дозволяє обійтися без застосування цементних сумішей, тобто виключити «мокрі» роботи.
Гіпсокартонна плита є гіпсовим сердечником з двох сторін захищеним листами спеціального картону. Цей будівельний матеріал відрізняється міцністю, легкістю та вогнестійкістю. Він не містить токсичних речовин і тому може використовуватись у дитячих та медичних закладах. Виробники додають до складу ГКЛ різні модифікатори, які надають їм додаткових властивостей. Наприклад, кращу опірність високим температурам і відкритому вогню, більшу вологостійкість та ін.
Простота в монтажі та експлуатації
Гіпсокартонні листи є найпростішим і доступним за ціною варіантом для облаштування житлових і офісних приміщень.Монтаж їх можна здійснювати самостійно, не вдаючись до послуг кваліфікованих фахівців. Гіпсокартон – це досить міцний та гнучкий будматеріал. ГКЛ легко розрізають звичайним монтажним ножем, а монтувати їх можна на спеціальні профілі. Великою перевагою є те, що гіпсокартон має практично необмежений термін зберігання.
Якщо змонтована конструкція з якихось причин не влаштовує творця чи клієнта, то її демонтаж не знадобиться багато часу і зусиль. До переваг гіпсокартонних листів також можна віднести великі можливості для їхньої фінішної обробки. Наприклад, ГКЛ можна фарбувати, наносити на них декоративну штукатурку, обкладати кахлем і т.п.
Економія місця
Гіпсокартонні конструкції не займають багато місця. Це дуже важливо при проведенні оздоблювальних та будівельно-ремонтних робіт у приміщеннях з невеликою квадратурою. Завдяки тому, що ГКЛ досить тонкі та ідеально рівні, їх використання дозволяє ефективно розподіляти корисну площу в кімнатах.
Гіпсокартон в дизайні інтер'єру
Гіпсокартонні плити - це дуже еластичний будматеріал, завдяки чому його можна застосовувати для створення конструкцій різного рівня складності. Гіпсокартон чудово поводиться при монтажі на криволінійних площинах. З нього роблять різні арочні конструкції. Плити, додатково посилені скловолокном, чудово себе зарекомендували при створенні округлих або хвильових дизайнерських елементів.
Ідеальний мікроклімат та екологічна безпека
Гіпсокартон – це матеріал, здатний регулювати показники вологості у приміщеннях. Коли повітря надмірно збільшується вміст вологи, він вбирає її надлишки. І навпаки, коли атмосфера всередині приміщення стає занадто сухою, гіпсокартон віддає забрану вологу в довкілля. Завдяки цьому, внутрішні конструкції менше сиріють і пліснявіють. У складі гіпсокартону не міститься токсичних компонентів, що важливо для людей, які страждають на алергію.
Недоліки
Мінусів у будматеріалу гіпсокартон не так вже й багато. До основних з них можна віднести: небажаність застосування ГКЛ у занадто вологих приміщеннях і неможливість кріпити до гіпсокартонних конструкцій дуже важкі предмети та елементи декору.