Незамінним матеріалом для ремонту будь-яких видів покрівель є мастика, завдяки наявності ряду переваг. Наприклад те, що ремонт можна робити не видаляючи старих покрівельних матеріалів, крім дахів, накритих руберойдом.
Мастика для покрівлі являє собою склад (в'язку масу), який наносять на дах способом наливання. Так само, незаперечним "плюсом" даного матеріалу є утворення ізоляційного шару, що складається з одного матеріалу, що використовується протягом одного робочого циклу, використовуючи найпростіший інструмент.
Звичайно є безліч інших альтернативних оздоблювальних матеріалів. Дивлячись від того, з якого матеріалу зроблено ваш дах або інші поверхні, можуть використовуватися такі клеї як: Бетонконтакт, Кнауф Ротбанд або інші аналоги Ротбанда. Але звичайно ж використовуються вони на ваш розсуд, дивлячись якого ефекту ви хочете досягти Існує три види мастики: бітумна, бітумно-полімерна та полімерна. У той же час, основним недоліком - вимогливість до покриття, на яку вона наноситься, покриття має бути ідеально рівним, інакше шар мастики не буде однакової товщини, що може негативно вплинути на гідроізоляційні властивості покриття.Вона також буває одно- та двокомпонентна. Різниця між ними полягає в тому, що однокомпонентна представлена у готовому до застосування вигляді, а двокомпонентна – у вигляді двох хімічних слабоактивних речовин.
Основна перевага двокомпонентної мастики над однокомпонентною полягає в тому, що перша може зберігатися більше одного року, а однокомпонентна - не більше трьох місяців. Мастика може бути як холодною, так і гарячою. Без попереднього нагрівання використовується холодна, оскільки у її складі міститься розчинник. Гарячу, своєю чергою, перед застосуванням слід нагрівати до 160 градусів. Працюючи з цим матеріалом, не варто забувати про техніку безпеки, хоч він і не містить високотоксичних речовин. Не можна, щоб мастика потрапляла на шкіру і в очі; забороняється використовувати мастику біля вогню; зберігати її соїть у закритій тарі, далеко від дітей та джерел тепла.