Напевно, гіпсокартон зараз найпопулярніший матеріал для покриття стін. Випускають його безліч виробників у різних варіаціях, визначитися з вибором в такому різноманітті непросто.
Тому до вибору хорошого гіпсокартону потрібно підходити комплексно, для цього необхідно враховувати кілька найважливіших параметрів – вид, тип і марка гіпсокартону, ціна, технічні характеристики, фірма-виробник. Безумовно існує і ще безліч не менш важливих параметрів, які визначаються вже виходячи з індивідуальних запитів.
В даний час найпопулярніших виду гіпсокартону чотири – звичайний, вологостійкий, вогнестійкий та гіпсокартон з вогне- та водостійкими якостями. Кожен із цих видів має своє літерне позначення – ГКЛ, ГКЛВ, ГКЛО, ГКЛВО, відповідно. Візуально всі ці види відрізнити дуже просто – звичайний ГКЛ гіпсокартон традиційно випускається сірого кольору; лист ГКЛВ має зелене забарвлення; гіпсокартон ГКЛО пофарбований у сірий колір і додатково позначений червоним маркером; листи ДКЛВО можна дізнатися по зеленому кольору з помітним червоним маркером.
Літерним позначенням характеризується також і край гіпсокартонного листа. Є п'ять найпопулярніших видів: ПК (пряма), КК (потонена/скошена з лицьового боку), ЗК(закруглена), ПЛК (напівкругла з лицьового боку) і ПЛУК (напівкругла і витончена/скошена з лицьового боку). Існують також і інші, але вони зустрічаються набагато рідше.
Листи гіпсокартону з прямою кромкою (ПК) відмінно підходять для монтажу в стик, для чорнової обробки, а також як внутрішній шар при багатошаровій обшивці. Листи гіпсокартону УК і ПЛУК зазвичай застосовуються в тому випадку, коли планується шпаклювати з використанням серп'янки/армуючою стрічки. Якщо ж шпаклювати потрібно без армуючої стрічки, то найкращим вибором будуть листи гіпсокартону ЗК і ПЛК. Варто зазначити, що гіпсокартон з кромкою КК і ПЛУК зустрічається частіше за інших, т.к. після монтажу листів можна відразу ж приступати до їх шпаклівки.
Перед покупкою варто звернути увагу на розміри листів гіпсокартону. Стандартною вважається довжина листа – 2,5 або 3 метри. Деякі виробники випускають листи менших, в деяких випадках працювати з такими листами простіше, але потрібно враховувати, що вартість таких листів вища. Стандартна ширина одна і становить – 1200 мм. Товщина листів може бути – 6, 9 або 12,5 міліметрів. Тонкі листи використовуються для обшивки різних декоративних викривлених поверхонь і арок. Товсті листи, як правило, використовують для обшивки стін і стелі.