Якщо ви плануєте проводити утеплення зсередини будинку, то ви повинні одночасно розуміти, що це видатковий і досить ризиковий метод.
Так як на стику утеплювача та холодної стіни утворюється так звана «точка роси» – місце концентрації конденсату.
Якщо пояснити все в двох словах, то недоліки цього методу в тому, що волога буде весь час знаходитися всередині приміщення, що утеплюється, і сприяти поширенню цвілі і грибка на стінах. Тому краще утеплювати фасад зовні, адже навіть у природі ніхто з тварин не носить шкіру хутром усередину.
Є невеликий перелік ситуацій, за яких неможливе зовнішнє утеплення:
● будівля, що утеплюється, є архітектурною пам'яткою;
● зовнішня стіна квартири межує з ліфтовою шахтою;
● зовнішня стіна виходить на деформаційний шов будівлі;
● фасад будівлі дуже подобається самому замовнику і немає бажання його закривати.
Очевидно, що при подібних варіантах єдиним виходом стане утеплення зсередини. Його можна виконати двома способами:
● встановлення системи електричної теплої підлоги на стіну, з подальшою теплоізоляцією та оздобленням.
Цей вкрай видатковий метод підійде для застосування в регіонах із суворими зимами, рахунки за електроенергію значно зростуть, але завдання буде виконане.
● або закріпити мінеральну вату на стіну, товщину вати краще підібрати за розрахунком (оптимальне значення може бути від 5 до 10 см). Після цього звести перегородку в чверть цегли (6,5 см) і провести її обробку. Незважаючи на складність виконання, вартість цього методу буде дешевшою, оскільки ціна вати, цегли та інших матеріалів порівняно невисока.
Виконаний будь-яким із цих двох способів «пиріг» стіни впорається як з холодом, так і з наслідками конденсації вологи і ваш будинок буде теплим і сухим.