Все для ремонту та будівництва
єВідновлення єВідновлення
Купуючи у нас ви підтримуєте ЗСУ Купуючи у нас ви підтримуєте ЗСУ
0

Утеплення даху

Відгуків: 0

Подвал под жилой комнатой

Утеплення покрівлі є важливим етапом будівництва або капітального ремонту будинку. Вибір оптимальної технології залежить від багатьох факторів: конфігурації конструкції даху, типу теплоізоляційного матеріалу, вимог, що пред'являються до мансардних приміщень.

Необхідність теплоізоляційних робіт

За результатами досліджень через дах відбувається від 25% до 40% усіх тепловтрат. Якісна комплексна ізоляція, вироблена відповідно до рекомендованих технологій, дозволяє значно підвищити теплоефективність споруди. Вимоги до характеристик теплоізоляційних матеріалів, а також їх товщина може значно відрізнятися залежно від регіону та призначення горищного простору. Найдорожче коштуватиме утеплення скатної покрівлі для житлової мансарди. З нею пред'являються найбільш жорсткі вимоги щодо екологічності, коефіцієнти теплопередачі, товщини, звукоізоляційних властивостей тощо. Експлуатовані горищні приміщення або літні мансарди, призначені для сезонного проживання, утеплюються набагато тоншим шаром. Дах неексплуатованого горища, як правило, не ізолюється, тому що всі електронні матеріали встановлюються безпосередньо на горищне перекриття (підлога горища) або кріпляться зсередини приміщення на стелю. При будь-якому з описаних методів особливу увагу необхідно приділити організації вентиляції підчердачного простору, щоб уникнути загнивання дерев'яних деталей каркаса кроквяної конструкції, що несе.

Вибір теплоізоляційного матеріалу
Більшість технологій утеплення для скатних дахів передбачає використання волокнистих теплоізоляційних матеріалів: скловолокна, мінеральної або базальтової вати. Наприклад, мінвата Knauf Профітеп 50/100 (12/6 м2) або базальтова вата Rockwool Rockmin, 100 мм (6м2). Додатковою перевагою мінераловатних утеплювачів є їхня висока стійкість до впливу полум'я. Фактично вони є вогнезахисним матеріалом, тому не потребують додаткового захисту під час укладання біля димарів та камінних труб.

Для плоских неексплуатованих покрівель застосовуються щільні, пружні теплоізоляційні матеріали типу пінополістирольних плит із щільністю матеріалу від 35 кг/м3 та вище. Для теплоізоляції плоских покрівель, що експлуатуються, з ухилом, що не перевищує 5%, використовується екструдований пінопласт.

1

Базальтова вата не потребує застосування під час монтажу індивідуальних засобів захисту

Технологія утеплення скатної покрівлі

Волокниста структура мінеральної вати теоретично має можливість накопичувати вологу, що може знизити її теплоізоляційні властивості, а також спровокувати виникнення гнилі та грибка у дерев'яних елементах кроквяної конструкції. Для запобігання відвороженню виробники просочують теплоізоляційні матеріали різними гідрофобними речовинами, а в процесі монтажу облаштовується пароізоляція скатної покрівлі.

Перед початком монтажних робіт усі дерев'яні конструкції необхідно обробити антисептиками та антипіренами. Якщо теплоізоляція будинку проводиться в процесі ремонту необхідно додатково перевірити стан кроквяної системи і замінити всі деталі, що підгнили. Шари покрівлі розташовуються в такій послідовності:

Покрівельне покриття (шифер, черепиця, металопрофіль, ондулін тощо);
Гідроізоляція. Бажано використання високотехнологічних захисних мембран, проте для невеликих площ та технічних приміщень цілком допускається використання армованої поліетиленової плівки завтовшки не менше 150 мкм;
Теплоізоляційні матеріали. Як правило, встановлюються у неправильний простір. Якщо утеплення покрівлі передбачено проектом відстань між кроквами спеціально передбачають 600 мм, по ширині мінераловатної плити;
Пароізоляційна мембрана. Матеріал встановлюється таким чином, щоб вологу відводити від утеплювача;
Чорнова обшивка (гіпсокартон або магнезитова плита) декоративно-оздоблювальні матеріали. Якщо для обробки використовується вагонка або будь-які інші декоративні панелі чорнова обшивка не потрібна.

2

Послідовність шарів системи теплоізоляції скатної покрівлі

У даній конструкції необхідно обов'язково передбачити кілька вентиляційних зазорів, щоб волога (конденсат) не контактувала з утеплювачем:

Між покрівельним матеріалом та підпокрівельним гідроізоляційним покриттям;
Між гідроізоляцією та утеплювачем;
Між пароізоляційною мембраною та внутрішньою обшивкою (чорновою або декоративною).
ВАЖЛИВО! Не всі теплоізоляційні матеріали достатньо ефективні і недовговічні. Рекомендується купити утеплювач для покрівлі скатної від відомих виробників, таких як Knauf, URSA, Rockwool, Isover.

Відгук про  "Утеплення даху"

Написать отзыв

Обране 0 Контакти