Утеплення нежитлових приміщень типу гаража, майстерні або складу здійснюється за допомогою мінеральної вати, пінопласту або пінополістиролу. Це плитні утеплювачі, які можна встановлювати як усередині, так і зовні. Залежно від матеріалу будівельних конструкцій споруди утеплювач може бути розміщений по-різному.
Рекомендації щодо розміщення утеплювача
Якщо гараж є капітальною спорудою з цегли, газопінобетону, шлакоблоків або інших штучних будівельних матеріалів, то оптимальним місцем встановлення теплоізоляції є зовнішня сторона стіни. У разі розміщення утеплювача зсередини будівлі є ризик перенесення точки роси на внутрішню поверхню стіни – в приміщення. Це суттєво підвищить вологість та погіршить експлуатаційні характеристики приміщення в цілому.
Схема розташування утеплювача по відношенню до капітальної стіни:
А) із зовнішнього боку;
Б) із внутрішньої сторони.
Якщо гараж виготовлений із металу, то цілком допускається монтаж утеплювача зсередини будівлі. Однак слід пам'ятати, що пінопласт і пінополістирол є горючими, легко займистими матеріалами, які вимагають обов'язкового захисту зовнішнім оздобленням.
Також варто зазначити, що надмірне утеплення приміщення гаража з метою досягнення в ньому кімнатної температури не лише недоцільно, а й шкідливо. Сильний контраст зовнішньої та внутрішньої температури вкрай негативно вплине на корпус автомобіля, спричинивши появу конденсату та ставши причиною розвитку корозійного процесу. Не можна забувати і про влаштування примусової вентиляції для видалення надлишків вологи та вихлопних газів.
ВАЖЛИВО! Оптимальна температура для гаража в зимовий період не повинна перевищувати +5°С, а вентиляція повинна забезпечувати приплив не менше 180 м3 чистого повітря на годину.
Підбір теплоізоляційних матеріалів
Мінеральна вата є одним із найефективніших утеплювачів з низьким коефіцієнтом теплопровідності. Це негорючий паропроникний матеріал, який має гарні властивості звукопоглинання, наприклад, KNAUF Insulation в рулонах або URLA PURE One.
Розміщення плитної (KNAUF Профітеп) та рулонної (Isover KT-40) мінеральної вати всередині гаража на металевому та дерев'яному каркасі
Слід пам'ятати, що не всі різновиди мінеральної вати є стійкими до підвищеної вологості. Тому перед монтажем оздоблювальних матеріалів необхідно встановити пароізоляційну плівку з обов'язковим зазором між пароізоляцією та оздобленням не менше 3 см.
Схема послідовного розташування шарів при зовнішній теплоізоляції мінватою з декоративним оздобленням сайдингом:
- Гідроізоляційна мембрана;
- Теплоізоляція;
- Стіна;
- Тарілчастий дюбель;
- Кріпильний кронштейн;
- Фасонні елементи;
- Г-подібний профіль кріплення;
- Зовнішня кутова планка;
- Металевий, дерев'яний чи полімерний сайдинг.
Окремо слід згадати утеплення за допомогою скловати типу URSA Terra, в її структурі є голкоподібні дрібні частинки, які становлять значну небезпеку для дихальних шляхів людини. При монтажі такого утеплювача необхідно використовувати засоби індивідуального захисту: маску, окуляри, рукавички, міцний комбінезон.
Пінополістирол. Є щільним пористим теплоізоляційним матеріалом, стійким до механічних пошкоджень. Його укладання здійснюється переважно на клей, можуть бути використані сухі будівельні суміші або поліуретановий клей у балонах. Допускається застосування монтажної піни зі спеціальним позначенням для кріплення пінополістиролу та/або пінопласту. Існує безліч якісних торгових марок, які рекомендується використовувати: Техноплекс, Екопліт, Піноборд. Єдиним недоліком пінополістиролу є досить висока вартість. Тому їм найчастіше утеплюють невеликі конструкції, які піддаються механічним впливам різного типу.
Утеплення гаражних воріт за допомогою пінополістирольних плит
Пінопласт. Є золотою серединою за своїми експлуатаційними властивостями, теплоізоляційними характеристиками та вартістю. Його можна використовувати всередині та зовні приміщення. Кріплення здійснюється на клей з додатковою фіксацією тарілочними дюбелями, якщо здійснюється теплоізоляція капітальних стін. Або плити вставляють у комірки каркасу.
Утеплення зовнішньої частини фасаду з декоративним оздобленням "по мокрому"
Розташування шарів:
- Цегляна стіна;
- Клей для кріплення утеплювача;
- Пінопласт:
- Тарілкові дюбелі;
- Скловолоконна сітка для армування;
- Той самий клей для утеплювача в ролі армуючого шару;
- Ґрунтовка;
- Декоративна штукатурка.
Існують і додаткові переваги використання пінопласту псб-25 та псб-35. Це легкий теплоізоляційний матеріал, тому він не здатний деформувати стіни гаража, навіть якщо вони виготовлені з тонкого профільованого металу. Його легко обробляти та різати простим канцелярським ножем, а монтаж можна виконати самостійно.