Все для ремонту та будівництва
єВідновлення єВідновлення
Купуючи у нас ви підтримуєте ЗСУ Купуючи у нас ви підтримуєте ЗСУ
0

Якісно утеплити балкон

Відгуків: 0

Будь-який балкон, який підлягає ремонту або переплануванню, потрібно утеплити для того, щоб там було комфортно і затишно. І незалежно від того, що планується на балконі, місце для відпочинку, робочий кабінет або продовження кімнати, там має бути тепло.

Перш ніж продовжувати тему утеплення балконів, хотілося б пояснити, що таке балкон і лоджія. Тому що багато хто плутає ці два поняття. Балкон - це виносна конструкція, яка виходить за межі будівлі, балкони бувають відкритого і закритого типу. Лоджія є частиною квартири та не виходить за межі будівлі.

Види утеплювачів та їх характеристика

Найпоширенішими матеріалами для утеплення на сьогоднішній день є екструдований пінополістирол, пінопласт та мінвта.

  • Полістрирол добре відштовхує вологу, він міцний та дуже зручний у використанні. З цієї групи можна виділити такі марки:
  • Екопліт - Використовують для теплоізоляції фундаментів, покрівлі, а також фасадів;
  • Техноплекс – підходить для утеплення стін, підлоги, балконів усередині та зовні приміщень (підходить під штукатурку);
  • Піноборд – для утеплення фундаментів, цокольних поверхів будівель та споруд.
  • Пінопласт буває 25 та 35 щільності. ПСБ 25 застосовується для утеплення стін, усередині та зовні, а також підлог та стель. ПСБ 35 - для утеплення фасадів, стін та підлог під стяжку.


Що стосується мінеральної вати, то вона теж буває різна, в плитах та рулонах, різної щільності та призначення.

Наприклад, мінеральна вата IZOVER TWIN та URSA M11 застосовуються для утеплення скатних дахів та перекриттів. А такі, як Техноніколь Роклайт та Rockwool Рокмін – для мансард, каркасних стін та перегородок.

Knauf Insulation більш універсальний матеріал, що випускається в матах і рулонах, застосовується практично для всього, зокрема для скатних дахів і підлог на лагах.

Незалежно від того який матеріал для утеплення ви вибрали, балкон завжди потрібно утеплювати повністю: стіни, підлога, стеля та парапет.

Починати роботи необхідно з установки козирків, скління, установки підвіконь та відливів. Щоб надати балкону гарний і гарний вигляд зовні, парапет можна обшити сайдингом із зовнішнього боку. Що стосується скління, то для балконів підходять двокамерні склопакети, якщо взимку в регіоні дуже холодно рекомендуються ставити трикамерні. Склопакети дають повну герметичність і не дозволяють холодному повітрю заходити всередину приміщення, тим самим зберігаючи тепло в приміщенні. До речі, такого ефекту герметичності як зі склопакетами, дерев'яними рамами, досягти не вийде. Тому не намагайтеся заощаджувати і відразу замовте металопластикові вікна. Після цього можна переходити до утеплення стін та стелі, монтажу дерев'яного каркасу для зміцнення ізоляції та утеплення самого парапету;

Технологія виконання робіт

Технологія утеплення балкона виглядає так:

1. Після того, як балкон засклений, потрібно ретельно перевірити всі щілини і закласти їх за допомогою монтажної піни або герметика, для цього підійде Момент універсальний акриловий. Якщо щілина занадто широка, її можна прикрити невеликим відрізком фанери або пінопласту і добре запінити, після висихання обрізати зайві краї. Якщо в бетонній основі балкона є тріщини і щілини їх слід закласти монтажною піною Ceresit TS-61, Сомафікс або Момент.

2. Підлога, сітка і стеля обробити гідроізоляційним розчином. Також для гідроізоляції можна використовувати руберойд чи плівку.

3. Зверху на гідроізоляцію кріпиться утеплювач. Найпопулярнішими матеріалами для утеплення є екструдований пінополістирол, пінопласт та мінвата.

4. Після утеплювача йде шар пароізоляції. Для цього підходить фольгований спінений поліетилен. Матеріал кріпиться встик, не внахлест і проклеюється алюмінієвим скотчем. Фольгована сторона повинна дивитися всередину, щоб зберігати тепло в кімнаті. До речі, фольгований спінений поліетилен в даному випадку дає додаткове утеплення.

5. Стіни та стеля можна обробити за бажанням, вибравши одну з існуючих технологій. Перш ніж обшивати стелю пластиковими панелями, потрібно провести освітлення, встановити вимикачі та розетки. Після обшивки герметизувати шви силіконом панелей;

6. Підлогу можна зробити бетонною, наливною, дерев'яною або на лагах. Роботи складаються з двох частин: настил та утеплення чорнової підлоги (брус, фанера, мінеральна вата); оздоблення чистової підлоги з ламінату, встановлення плінтуса.

Цю схему можна використовувати як для балкона, так і для лоджії. Головне правило: не економити на матеріалах та дотримуватись рекомендацій щодо виконання робіт. У такому випадку все вийде і ви досягнете бажаного результату.

Відгук про  "Якісно утеплити балкон"

Написать отзыв

Обране 0 Контакти