У цій статті ви дізнаєтеся про те, як змонтувати просту однорівневу стелю з гіпсокартону. Для майстра зробити таку роботу не складе труднощів, але і для людини недосвідченої це завдання буде цілком під силу. Якщо змонтувати стелю з гіпсокартону вийти, то зробити укоси, простінки, обшити стіни цим матеріалом вам буде не складно.
Гіпсокартон є дуже популярним оздоблювальним матеріалом для стін, стель та перегородок, загалом застосовуватися практично скрізь. ЛГК відмінно підходить під фарбування та обклеювання шпалер. Матеріал має гарне звукопоглинання та теплоізоляційні властивості. Завдяки своїм характеристикам ЛГК дозволяє працювати з різними дизайнами стелі, аж до багаторівневої конструкції з використанням ліпнини.
Загальна характеристика матеріалів
Для монтажу підвісної стелі нам знадобиться гіпсокартон, профілю, підвіси, з'єднувачі, анкери та шурупи.
Гіпсокартон може бути звичайним, вологостійким та вогнетривким. Найбільшою популярністю серед виробників гіпсокартону має фірма Кнауф, яка випускає всі види ЛГК. Для стель використовують звичайний та вологостійкий ЛГК. Звичайний стельовий гіпсокартон застосовується для багаторівневих стельових конструкцій та вирівнювання стель зі значним перепадом висоти. Вологостійкий стельовий гіпсокартон Knauf підходить для зведення одно і багаторівневих конструкцій стель складної форми і міжкімнатних перегородок в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. Є ще одна марка вологостійкого стельового гіпсокартону Lafarge PLATO, яка також використовується для монтажу підвісних стель та інших конструкцій у приміщеннях з підвищеною вологістю та перепадом температур.
З профілів для монтажу каркаса знадобляться напрямні UD-27 та поздовжні CD-60. Спочатку UD кріплять по периметру стіни всього приміщення, а потім у них вставляються CD. Між цими профілями ще ставляться основні другорядні (поперечні) профілі. Наприкінці виходить каркас із металопрофілю, на який обшивається листами гіпсокартону.
Для монтажу також знадобляться прямі П-подібні підвіси та підвіси із затискачем. Ці деталі кріпляться до несучої плити, а вже до них кріпиться основний профіль. Є ще пружинний підвіс «Метелик», але він застосовується для з'єднання двох рівнів каркасу стельової конструкції.
Зі сполучних елементів потрібні анкерні дюбелі для кріплення підвісів до стелі та одне рівневі з'єднувачі «краби» для скріплення несучого UD профілю з поперечним CD.
Монтаж та влаштування підвісної стелі
-
Спочатку потрібно визначити висоту стелі та зробити розмітку, за якою будуть кріпитися профілі та підвіси;
-
Напрямний профіль UD кріпитися по периметру кімнати. П-подібний підвіс кріпитися до основної стелі. До підвісів кріпиться поздовжній CD профіль. За допомогою з'єднувача краб можна з'єднати напрямний та поздовжній профілю у місцях їх перетину;
-
Поздовжній профіль вставляється в напрямний і кріпиться до підвісів, потім підвіси загинаються;
-
До основних профілів кріпляться другорядні профілі, за розміткою, у місцях стикування листів гіпсокартону. Наприкінці має вийти металевий каркас;
-
У металевий каркас закладаються дроти для майбутньої проводки, потрібно ще прорубати спеціальні канавки у стіні, якими проходитиме кабель;
-
Далі на каркас кріпиться гіпсокартон. Перед початком обшивки листи гіпсокартону потрібно буде підготувати: вирізати отвори необхідного діаметра для світильників та розеток стель;
-
Обшити стелю гіпсокартоном так щоб стики листів потрапляли на профіль. Листи монтувати впритул до стін не потрібно, а цей зазор можна не шпаклювати, а прикрити стельовим куточком. Тоді якщо плити розширяться, можна буде уникнути деформації стелі Стики краще шпаклювати через кілька днів. За цей час їх можна уважно оглянути, і якщо виявляться якісь дефекти, усунути.
Послідовність дій з фінішної обробки стелі:
- краї швів очистити та зволожити, заповнити шпаклівкою;
- нанести основний шар шпаклівки, укласти армуючу стрічку;
- на поверхню стрічки нанести повторний тонкий шар шпаклівки;
- після того, як шпаклівка висохне відшліфувати стики наждачкою;
- і так ще 2 рази, нанести та залишити до повного висихання, потім повторити;
- загалом має вийти 4 шари шпаклівки;
- нерівності можна прибрати з наждачним папером;
- ну і в кінці можна пофарбувати в потрібний колір.
Якщо все робити за інструкцією, то змонтувати гіпсокартон до стелі буде досить просто. А якщо постаратися, то можна сконструювати навіть дворівневу стелю авторського дизайну. У цій справі вам знадобиться терпіння, зусилля, трохи досвіду та теорії, і у вас вийти гарна стельова конструкція, зроблена своїми руками.