Для облаштування підвісних стель застосовується спеціальний стельовий гіпсокартон Knauf, його товщина трохи менша ніж у стандартних листів того ж виробника, що несуттєво впливає на ціну.
Експлуатаційні характеристики
Експлуатаційні характеристики відповідають стандарту ДСТУ Б В.2.7-95-2000 або ДСТУ 6266-97 – розміри листа 2500х1200х9,5 мм, вага 20,4 кг. Зазвичай випускається зі скругленими витонченими кромками, які необхідно шпаклювати з застосуванням скловолоконної сітки або прямими, що використовуються для внутрішніх конструкцій. При необхідності з кромки знімається фаска. Стельовий гіпсокартон такої товщини може бути як звичайним (ГКЛ, колір сірий), так і вологостійким (ГКЛВ, колір рожевий) для застосування у ванних кімнатах та інших приміщеннях з підвищеною вологістю.
Характеристики пожежної безпеки:
- Г1 – матеріал слабо горить у відкритому полум'ї;
- В2 – погано запалюється при високій температурі, схильний до згасання;
- Т1 – при горінні або сильному нагріванні не виділяє токсичних речовин.
Вологостійкий стельовий гіпсокартон Кнауф
Вологостійкий стельовий гіпсокартон Кнауф використовується для створення підвісних конструкцій у приміщеннях з підвищеною вологістю. Але, незважаючи на це, якщо в кімнаті рівень вологості повітря тривалий час становить понад 50 – 70%, необхідно подбати про примусову або природну додаткову вентиляцію.
Переваги застосування стельового гіпсокартону
Невелика вага стандартних за площею листів дозволяє якісно та швидко завершити зведення підвісної стелі. Товщини цілком достатньо для облаштування точкового освітлення, детекторів диму або тривожної сигналізації, а простір між звичайною стелею та підвісною можна використовувати для прокладання кабелів різного призначення: інтернет, телефонія, телебачення, електроживлення. Використовуючи стельовий гіпсокартон Knauf, ціна і тривалість ремонту суттєво зменшуються через майже повне виключення «мокрої обробки» – процесу оштукатурювання основи та технологічної паузи, необхідної для повного висихання стіни. Існує ряд додаткових технологічних переваг:
- Зменшене навантаження на стельове перекриття та конструкцію каркасу;
- Екологічна чистота та можливість використання в житлових та громадських приміщеннях будь-якого призначення;
- Додаткова звукова та теплоізоляція;
- Підвищена пластичність дозволяє використовувати листи для створення нескладних криволінійних форм.
Настійно рекомендується використання стельового гіпсокартону Knauf у квартирах панельних будинків, де елементи перекриття мають значну різницю в рівні. Таких будинків переважна більшість серед старої забудови Києва. У цьому випадку доцільно купити кілька листів і вирівняти загальний рівень, ніж наносити 3-5 шарів штукатурки.
Особливості кріплення гіпсокартону до стелі
Враховуючи особливі технічні характеристики виробу, у процесі встановлення необхідно дотримуватися таких правил. Саморізи кріпити з кроком близько 40-50 мм на відстані 10 мм від краю і на глибину не менше 3 мм.