Компанія KNAUF має філії в 40 країнах світу та займається розробкою і випуском різних типів гіпсокартону: звичайного, стійкого до впливу вогню, вологостійкого та вогне-вологостійкого. До складу вологостійкого гіпсокартону входять гідрофобні та фунгіцидні речовини, які підвищують характеристики матеріалу, що дозволяє використовувати його у вологих приміщеннях.
Маркування та склад вологостійкого гіпсокартону KNAUF
Згідно з загальноприйнятим маркуванням, колір вологостійкого картону KNAUF у Києві стандартний зелений. Виготовляється оздоблювальний матеріал з гіпсу та картону. Крім того, до його складу включаються спеціальні речовини та добавки, які підвищують технічні властивості ГКЛ. Склад вологостійкого гіпсокартону KNAUF:
- Крохмаль;
- Гіпс;
- Піноутворювач;
- Клей;
- Спеціальні розчини, якими обробляються плити ГКЛ.
Процес виготовлення гіпсокартону задіює кілька верстатів обладнання. Компанія KNAUF має кілька ліній виробництва будівельного матеріалу, деякі з яких розташовані неподалік від Києва.
Експлуатаційні характеристики
Для гіпсокартону KNAUF характерні такі властивості:
- Екологічна безпека матеріалу. Не виділяє жодних токсичних речовин, здатних завдати шкоди організму людини;
- Підвищення тепло- та звукоізоляції у приміщеннях;
- Підтримання нормального мікроклімату в приміщенні на основі поглинання та виділення вологи.
Категорії вологостійкого гіпсокартону
Вологостійкий гіпсокартон поділяється на дві категорії – А і Б – залежно від наявності та кількості дефектів. Для облицювальних робіт найкраще використовувати листи групи А, а для прихованих робіт підходить матеріал групи Б, який можна придбати дешевше в магазинах Києва.
Область застосування ГКЛ
Листи ГКВЛ завдяки їх характеристикам застосовуються при різних роботах у сфері будівництва Києва. Вони використовуються для створення міжкімнатних перегородок, декоративних конструкцій, вирівнювання стін з високим рівнем вологості. ГКЛ від компанії KNAUF також може грати роль пасивного захисту від вогню. На відміну від звичайних панелей, вологостійкі можна піддавати впливу вологи та мити. Розміри гіпсокартону стандартні - 2500120012,5 мм. Якщо вибирати між звичайними листами та вологостійкими, то краще брати останні, особливо якщо роботи будуть проводитися в приміщеннях з високим рівнем вологості – ванній, санвузлі або кухні. Різниця в ціні незначна, але при цьому якість виконаних конструкцій буде значно вищою.