Деякі забудовники вважають, що використання фінішної шпаклівки для гіпсокартону це марна трата часу та грошей (ціна на такі суміші залежить від торгової марки та складу).
Така думка у них сформувалася швидше за все через те, що листи гіпсокартону мають ідеально гладкі і рівні поверхні і не потребують спеціального виготовлення. Практика показує, що шпаклювання гіпсокартонових поверхонь є обов'язковим етапом роботи з цим матеріалом. Тільки після повного висихання сумішей він буде готовий до декоративного облицювання.
Що буде, якщо відмовитись від фінішної обробки гіпсокартонових поверхонь
Фінішна шпаклівка для гипсокартону, яку можна купити в спеціалізованих торгових точках Києва, є невід'ємною частиною технологічного процесу. Якщо відмовитися від її використання, то забудовникам доведеться зазнати суттєвих витрат на фарбі, яка буде використовуватися при декоративному облицюванні (у таких випадках потрібно наносити не два, а чотири або п'ять шарів).
У тому випадку, коли прийнято рішення використовувати шпалери, також виникнуть проблеми: будуть проглядатися місця з'єднання, капелюшки саморізів (якщо при монтажі використовуються прості кріплення, то вони згодом піддаються корозії), колір листів гіпсокартонів.
Як правильно вибрати шпаклювальну суміш
Від якої якості використана фінішна шпаклівка для гіпсокартону (її ціна може бути досить високою), залежатиме зовнішній вигляд декоративного покриття. Під час вивчення асортименту вітчизняного ринку слід враховувати такі фактори:
- репутацію виробника (бажано для ремонту вибирати якісне шпаклювання відомих торгових марок, які представлені на ринку Києва);
- тип суміші (може бути суха або вже підготовлена до роботи), так як при виготовленні стін і стель під фарбування або шпалери знадобиться спеціальна шпаклівка;
- вартість матеріалу (на будівельному ринку представлений широкий асортимент шпаклівок);
- технічні рекомендації виробника (на упаковці вказується, як правильно наносити суміш для отримання ідеально рівної поверхні) і т.п. буд.
Як працювати з фінішною шпаклівкою?
Для проведення шпаклювальних робіт, які проводяться у кілька етапів, необхідно:
- Підготувати інвентар та інструменти.
- Насамперед на поверхнях гіпсокартону усуваються всі дефекти, які з'явилися в процесі монтажу.
- Обов'язково проводиться обробка ґрунтовкою, яка покращує адгезивні властивості матеріалів.
- Особливу увагу слід приділити місцям з'єднання листів, щоб після декоративного облицювання їх не було видно. Шпаклювальну суміш потрібно розводити відповідно до інструкції, вказаної виробником на упаковці.
- Після цього фінішна шпаклівка для гіпсокартону наноситься на поверхні гіпсокартону і поширюється рівномірно за допомогою шпателя (щоб утворився тонкий шар).
- Як тільки обробка стін завершена, потрібно дати час шпаклівці повністю застигнути, після чого можна приступати до її шліфування (це роблять за допомогою наждакового паперу або сітки).