Сучасний технологічний ремонт не обходиться без застосування гіпсокартону. Однак, як визначити, який гіпсокартон найкраще підходить для виконання різних типів робіт у різних приміщеннях?
Насамперед, слід звернути увагу на якість самого аркуша. У цьому випадку рекомендується купити гіпсокартон у Києві від брендових виробників:
- Knauf - безперечний лідер продажів якого припадає близько 60% ринку ДКЛ. Knauf має в Україні кілька заводів, що суттєво знижує вартість його продукції.
- Siniat (Lafarge) - французький концерн, виробник гіпсокартонних виробів, що має свої заводи в Німеччині, Італії, Польщі та Туреччині. Видає якісну продукцію під торговою маркою Nida Gips. З 2007 року такий завод відкритий і в Україні – ЗАТ «Лафарж гіпс» виробляє ГКЛ під торговою маркою гіпсокартон PLATO.
Який гіпсокартон найкраще для стелі?
Стельовий гіпсокартон має товщину 9,5 мм. Застосовується для монтажу підвісних стель на каркасі з металопрофілю. Також може бути використаний для влаштування арок та різних криволінійних конструкцій з невеликим радіусом вигину. Для стелі також допускається застосування стандартного системного гіпсокартону товщиною 12,5 мм. При цьому профіль залишається того ж різновиду, але зі збільшеною частотою установки несучих елементів для компенсації загальної маси.
Влаштування стелі з використанням стельового гіпсокартону
Гіпсокартон для стелі у ванній
Для влаштування підвісної стелі у ванній кімнаті та інших приміщеннях з підвищеною вологістю може бути використаний стельовий ГКЛВ з товщиною листа 9,5 мм. Його ціна значно вище стандартного вологостійкого гіпсокартону. Зазвичай конструкції підвісних стель у ванних кімнатах мають невеликі габарити і велику кількість несучих конструкційних елементів, що пов'язано зі складністю їх форми. Для таких конструкцій цілком допустимо використання стінового вологостійкого гіпсокартону.
Вологостійкий гіпсокартон
Гіпсокартон для стін
Звичайний найдешевший і поширений стіновий гіпсокартон має товщину 12,5 мм. Довжина стандартного листа 2,5/3 м завширшки 1,2 м. Він може бути використаний для монтажу перегородок в один або два шари. Також для влаштування коробів для комунікацій, віконних укосів, декоративних колон та контрфорсів тощо.
Стіновий гіпсокартон може згинатися на незначні радіуси. Для цього його необхідно змочити водою, а місця вигину обробити спеціальним голчастим валиком, який проколюватиме верхній шар паперу.
Стіновий гіпсокартон
Який гіпсокартон краще гнеться?
Лнайчастіше піддається згинання арочний гіпсокартон. Його товщина всього 6,5 мм, що дозволяє вигинати його у дуже маленький радіус без застосування води та голчастого валика. Найчастіше його використовують при влаштуванні арок, колон з невеликим радіусом, хвилеподібних та куполоподібних елементів на стелі та стінах. Але при цьому, якщо арковий гіпсокартон використовується в місцях, де можливі механічні дії, його слід прикручувати у два-три шари.
Арковий гіпсокартон
Гіпсокартон для кухні
Який гіпсокартон буває для кухні? Допустимо використання звичайного гіпсокартону. Однак враховуючи, що кухня є місцем, де розташований відкритий вогонь, найбільш доцільно використовувати ГКЛО - вогнестійкий гіпсокартон.
Він маркується червоною смугою на сірому тлі або повністю рожевий. Основні характеристики міцності такі ж, як і у звичайного стінового гіпсокартону, але завдяки спеціальним добавкам в гіпс ГКЛО здатний витримати вплив відкритого вогню протягом 30 хвилин.
Вогнестійкий гіпсокартон