Оригінально в інтер'єрі квартири виглядають фігурні стелі з гіпсокартону, однак і ціна на роботи з їхнього пристрою досить істотна.
Але за певної старанності та навичок роботи з цим матеріалом цілком можливо змонтувати таку конструкцію і самостійно.
Гіпсокартон – дивовижний матеріал, він має величезну кількість переваг:
- зручний в обробці та при вмілому підході йому можна надати химерну форму;
- дозволяє втілити будь-які дизайнерські рішення із мінімальними трудовитратами;
- дешевизна ГКЛ та супутніх матеріалів не сильно навантажують бюджет ремонту.
Види стель
Для виконання фігурних стель із ГКЛ немає потреби у підготовці чорнової поверхні, достатньо видалити з неї нестійке покриття, закріпити інженерні комунікації та змонтувати каркас. Існує безліч варіантів фігурних стель з гіпсокартону. Найпростіша – дворівнева конструкція без криволінійних елементів, адже елементарні прямокутні конструкції зможе виконати навіть новачок у роботі з ГКЛ. Більш складні у виготовленні стелі з плавними перепадами та вигнутими лініями. Тут уже потрібна навичка роботи плюс поради фахівців або майстер-клас у вигляді відео-уроків.
Особливості монтажу
Одним із нюансів створення криволінійної поверхні є вигин напрямного профілю UD по заданому радіусу. Досягається це шляхом розрізання однієї з бічних граней та середньої полиці (або двох бічних полиць для вигину в горизонтальній площині). Чим частіше будуть розрізи, тим меншим радіусом можна зігнути профіль. Фігурні стелі з гіпсокартону можуть мати як увігнуті, так і опуклі поверхні – від цього залежить напрямок вигину профілю.
Але гнути доведеться не тільки профіль, а й сам ГКЛ:
- найгірше піддається гнуттю стінової ГКЛ, завтовшки 12.5 мм – максимальний кут не перевищує 10°;
- більш гнучкий стельовий ГКЛ - дозволяє виконувати фігури вигином до 50 °;
- найоптимальніший це арочний гіпсокартон - його можна згинати до 80 °.
Всі матеріали для фігурних стель з гіпсокартону можна купити в інтернет магазині «БудМаркет». Існує кілька варіантів вигину гіпсокартону. Можна гнути його прямо на змонтованому каркасі, а у разі появи тріщин, зашпаклювати їх згодом «Фюгенфюллером». Як варіант – не чекаючи на їх утворення, самостійно зробити надрізи на 2/3 товщини матеріалу. А можна зробити проколи шилом або голчастим валиком з внутрішньої сторони листа і змочити її після розбухання (час визначається емпіричним шляхом), лист легко піддається вигину. Не варто забувати і про висвітлення такої конструкції. Грамотно підібрані світильники – це одна з найважливіших умов фігурних стель із гіпсокартону.