Гідроізоляція стін і стелі є невід'ємним етапом ремонту ванної кімнати. На сьогодні розроблено кілька технологій захисту несучих конструкцій від впливу вологи, і кожен рік збільшується кількість матеріалів, які за цією метою використовуються. Цей процес є досить витратним при використанні якісних матеріалів. Проте існує можливість значно зекономити, якщо виконувати гідроізоляцію ванної кімнати своїми руками.
Для чого потрібна гідроізоляція? Існують дві основні причини крайньої необхідності виконання гідроізоляції в приміщеннях з підвищеною вологою:
В першу чергу, волога, просочуючись через штукатурку або з'єднання плитки, вбирається будівельними конструкціями - плитами перекриття та стінами. Під впливом високої вологості і періодичного підвищення температури вони починають гнити, покриватися пліснявою та грибком. В результаті дорогий ремонт швидко втрачає свій вигляд, штукатурка або плитка починають відколюватися. Крім того, вдихання спор грибків і плісняви не сприяє ні здоров'ю, ні гігієні мешканців квартири.
В другу чергу, ніхто не застрахований від несправності крана чи розриву труби. Маючи гідроізоляцію ванної кімнати якісними матеріалами, можна забезпечити себе від протікання води на нижні поверхи.
Рекомендовані місця для застосування гідроізоляції
Які матеріали використовуються для гідроізоляції?
У Києві для гідроізоляції можна придбати такі різновиди матеріалів:
- Рулонні - до них відносяться толь, рубероїд, бітумна склотканина і т.п. Рулонну гідроізоляцію відрізняють за способом кладки:
- Самоклеюча - на одну зі сторін вже нанесений шар бітумного клею, що закритий захисною полімерною плівкою;
- Наплавна - для приклеювання до поверхні основи використовується газова горелка, що розплавляє бітум з однієї сторони; ВАЖЛИВО! Як правило, така гідроізоляція використовується на самому початку і кладеться безпосередньо на плиту перекриття або на піщано-цементну вирівнювальну стяжку.
Рулонна гідроізоляція
- Наливна гідроізоляція - до неї відносяться полімерні розчини АкваСтоп GH-106 геркулес, CeresitCR65, Кнауф Флехендихт. Перевага її використання полягає в тому, що така суміш виконує роль фінішного самовирівнювання підлоги та нівелює невеликі дефекти поверхні до 3 мм.
Наливна гідроізоляція
- Обмазкові матеріали - на відміну від попередніх типів гідроізоляції можуть використовуватися не лише для підлоги, але й для стін. До них відносяться склади на основі бітуму, рідкої гуми, полімерних лаків. Вони мають схожі експлуатаційні характеристики, наносяться за допомогою щітки і незначно відрізняються за вартістю.
Обмазкова гідроізоляція
Яка гідроізоляція краще для ванної?
Зазвичай для ізоляції підлоги використовують налиткові і рулонні матеріали, а для стін - обмазкову гідроізоляцію. Обґрунтованість вибору матеріалу залежить від стану робочих поверхонь конкретного об'єкта. Наприклад, якщо підлога має рівну поверхню і незначний нахил до 5 мм на 1 м, то найкраще використовувати рулонний матеріал. Крім того, це найбільш економічний варіант з наявних на сьогодні і один з найнадійніших і швидкомонтованих.
Навпаки, якщо перепади висоти підлоги мінімальні, але на поверхні є дефекти у вигляді сколів, подряпин, каверн і т. д., то рекомендується використовувати налиткову гідроізоляцію, яка забезпечить ідеально рівну поверхню, придатну для використання як основа для налитих полімерних підлог.
Яка гідроізоляція найкраще для ванної в більшості випадків вирішує виконавець робіт. Саме тому останнім часом спостерігається тенденція до повного переходу на обмазувальні матеріали. І тому існує кілька об'єктивних причин:
- Їх застосування не вимагає від виконавця високої кваліфікації та спеціального обладнання;
- Матеріали, до складу яких входить бітум, мають досить різкий запах, проте він вивітрюється протягом 1,5-2 тижнів;
- Не потрібна ретельна підготовка основи.
Варіанти (види) гідроізоляції
Незалежно від того, який варіант гідроізоляції використовується, необхідно провести ретельну підготовку основи. З робочої поверхні прибирається весь сміття і пил, видаляються всі речовини, що перешкоджають адгезії. Матеріал повинен бути повністю сухим. Поверхню стін грунтують 2 рази, а підлогу - 3 рази. Всі з'єднання між плитами і кути з'єднання плит і стін клеють спеціальною стрічкою для підвищення герметичності.
Рулонні матеріали
Рекомендується проводити укладку вздовжньої довжини приміщення. Відрізається фрагмент необхідної довжини і скручується в рулон із зовнішньою стороною. Прикладається до основи і розгортається, одночасно знімаючи захисну плівку з самоклеючоїся сторони.
Поверхню ущільнюється за допомогою важкого поліуретанового валіка. Наступні смуги кладуться з перекриттям не менше 5 см. В місці з'єднання підлоги і стіни потрібен великий перехід на стіну 15-20 см.
Обмазкові матеріали
Зазвичай суміш реалізується в відрах, вже готовою до використання. Її розподіляють по основі за допомогою валіка, щітки або шпателя. Наноситься рівномірним шаром без прорізів. Особлива увага приділяється з'єднанням. Склади на цементно-полімерній основі можуть виступати в якості вирівнювачів з висотою перепаду до 0,5 см.