Все для ремонту та будівництва
єВідновлення єВідновлення
Купуючи у нас ви підтримуєте ЗСУ Купуючи у нас ви підтримуєте ЗСУ
0

Декоративна штукатурка для фасаду: характеристики та види

Відгуків: 0

 

Использование декоративной штукатурки для отделки фасада дома

Декоративна штукатурка – багатокомпонентний оздоблювальний матеріал, в якому, окрім зв’язувального наповнювача, присутні добавки та присадки, що дозволяють створювати рельєфну текстуру або кольорове покриття відповідно до дизайнерської задумки.

Характеристики декоративних штукатурок

Декоративні штукатурки є фінішним оздоблювальним матеріалом, який використовується виключно для створення текстурованих поверхонь, а не для вирівнювання стін та усунення інших дефектів покриттів.

Переваги декоративної штукатурки

Оздоблення за допомогою декоративних штукатурок стає все більш популярним. Матеріал підходить для роботи з бетонними, цегляними, кам'яними стінами, а також гіпсокартоном. Використовується для зовнішніх оздоблювальних робіт. Простота нанесення, а також великий вибір різних текстур, підвищують популярність матеріалу серед користувачів, значно розширюючи спектр його використання.

Декоративна штукатурка має наступні переваги:

  • Естетичний зовнішній вигляд, можливість змінювати рельєф та текстуру поверхні відповідно до дизайну та декору приміщення.
  • Великий вибір фактур.
  • Довговічність – штукатурки чудово зберігають форму, зберігають властивості при перепадах вологості та температури, мають високі адгезивні властивості, не відшаровуються від стін.
  • Можливість колірування матеріалу в будь-який обраний колір.

Також варто уточнити, що декоративні штукатурки чудово підходять для оздоблення фасаду після теплоізоляції. Добре лягають на гіпсокартон, після нанесення грають роль додаткового захисного шару, що запобігає потраплянню вологи та продуванню стін.

Різновиди декоративних фасадних штукатурок

На даний момент на ринку представлено багато різновидів фасадних штукатурок різних складів та фактур.

2

Декоративна штукатурка на фасаді будинку

У продажу можна зустріти штукатурку наступного типу:

  • Сухі суміші – продаються у мішках, виготовляються на основі цементу з різними присадками, що підвищують пластичність матеріалу, а також з мінеральними добавками, що утворюють рельєфність матеріалу. Популярні товари цієї категорії - Ceresit CT-35 короїд, Ceresit СТ-137 камінцева, Kreisel Р110 короїд.
  • Готові суміші – поставляються у відрах, виробляються на акриловій, силікатній, силікатно-силіконовій, силіконовій основі. Також містять різні мінеральні добавки часток різних фракцій. Серед користувачів популярні наступні марки - Ceresit СТ-75 короїд, Ceresit CT-74 камінцева, декоративна акрилова штукатурка Kreisel P 100 "баранець".

Вибір форми випуску здійснюється відповідно до матеріалу основи, яке підлягає оздобленню, а також з міркувань зручності в експлуатації. Готові суміші більш пластичні, але, як правило, довше сохнуть і коштують дорожче. Сухі суміші менш еластичні, але прості у зберіганні і доступні за ціною.

За фактурою декоративні штукатурки діляться на наступні види:

  • Короїд – покриття, в якому мінеральні вкраплення утворюють борозни на поверхні, за узором схожі на пошкодження деревини, які залишає жук короїд. Склади різняться за розмірами зерен мінеральних зерен – 2,0 мм, 2,5 мм, 3,0 мм. Чим більший розмір зерна, тим глибші борозни і помітніший рельєф поверхні. Популярні товари - Kreisel P 100 "баранець", Артісан С-34, Мастер Декор Короїд, Ceresit СТ-175.

3

Фактура «короїд»

  • Камінцева або баранець – штукатурка, завдяки великому об'єму мінеральних вкраплень, після висихання утворює узор, схожий на рельєфний вологий пісок. Найбільш поширений розмір зерна - 1,5 мм. Популярні матеріали - Kreisel "баранець", Крайзель Р100, Ceresit СТ-174.

4

«Камінцева» фактура

  • Мозаїчна – містить кам'яне зерно різного діаметра і кольору, завдяки чому утворюється рельєфна кольорова поверхня, схожа на дрібну мозаїку. У продажу представлені наступні види покриття - Ceresit CT-77, Бауміт Мозаїк Топ, Мозаїчна штукатурка Ансерглоб.

5

Мозаїчна штукатурка

  • Під шубу – при нанесенні створюється рельєфна поверхня з дрібними горбками округлої форми та різного діаметра, виглядає естетично та добре поєднується з іншими варіантами декоративних покриттів. При покупці можна вибрати штукатурку під маркою - Полірем СШт-341.

6

Штукатурка «под шубу»

Спосіб нанесення декоративної штукатурки

Якщо для робіт вибрана готова суміш, перед використанням її необхідно добре перемішати будівельним міксером або шпателем залежно від використовуваних об'ємів. Сухі суміші попередньо розводяться водою, перемішуються і витримуються протягом 10-30 хвилин, після чого перемішуються знову і наносяться на поверхню.

Важливим етапом оздоблення є підготовка основи, для цього стіни:

  • очищаються від старої фарби, штукатурки та бруду;
  • вирівнюються вирівнювальними штукатурками;
  • покриваються 1-2 шарами ґрунту.

Після підготовки штукатурка наноситься на поверхню:

  • Штукатурка "короїд" наноситься за допомогою терки, яка розташовується під кутом 60° до поверхні, що обробляється. Після того, як матеріал перестане приставати до інструменту, формується потрібний малюнок пластмасовою або дерев'яною теркою.
  • "Камінцева" штукатурка наноситься за допомогою кельми або майстрока з нержавіючої сталі і розрівнюється теркою.
  • Нанесення мозаїчної штукатурки здійснюється теркою з нержавіючої сталі.
  • Штукатурка "під шубу" наноситься спеціальною машинкою, але також існують методи нанесення за допомогою віника, щітки або майстрока, з використанням металевої сітки.

7

Нанесення штукатурки «під шубу»

Експериментування з технологіями нанесення

Експериментуючи з технологіями нанесення та різними текстурованими матеріалами, можна досягти оригінального та цікавого результату.

Відгук про  "Декоративна штукатурка для фасаду: характеристики та види"

Написать отзыв

Обране 0 Контакти