Калькулятор розрахунку витрат для утеплення фасаду
Утеплення будинку – це важливий крок на шляху до енергоефективності оселі, який, до того ж, дозволяє суттєво покращити та осучаснити її фасад. Для теплоізоляції використовують різні матеріали – найпопулярніші з них: пінопласт та мінеральна вата. Монтаж утеплення можна провести самостійно або звернутися за допомогою до майстрів. Однак, спочатку треба купити всі матеріали, а це й теплоізоляційний матеріал, і кріплення, і будівельні суміші для приклеювання та армування, і фарба. Щоб розуміти чого і скільки потрібно та який бюджет необхідний – треба проводити розрахунки.
Ми вирішили спростити для вас це завдання – зробили на нашому сайті калькулятор утеплення фасаду. Знаючи вихідні дані, ви швидко порахуєте кількість основних будматеріалів та кріплень.
Які дані потрібні для розрахунку калькулятором витрат утеплення фасаду
Довжина, ширина та висота стін будинку – це основні параметри, які потрібні для розрахунку. Ми рекомендуємо не орієнтуватися на план будівлі, а переміряти все самостійно, щоб уникнути похибки.
Якщо будівля не стандартного планування (не прямокутна чи квадратна), є добудови – для них потрібні окремі розрахунки, залежно від параметрів та особливостей.
Також зауважимо, що для цоколя часто потрібен інший утеплювач за параметрами, ніж для решти площини стін, особливо при утепленні пінопластом.
Вид утеплювача – ще один необхідний параметр для калькулятора розрахунку утеплення фасадів. Про теплоізоляційні матеріали та їхні особливості поговоримо далі.
Який утеплювач вибрати для будівлі?
Вибір між мінеральною ватою та пінопластом часто заводить у глухий кут власників помешкання:
- З одного боку пінопласт дешевший, стійкий до вологи, має високі показники теплоізоляції, довговічний, але пожежонебезпечний та має низьку паропроникність.
- З іншого боку мінеральна вата гарно пропускає вологу, тому стіни “дихають”, не горить, гарно утримує тепло всередині, але боїться вологи, ціна вища.
Вибір ускладнює ще й те, що обидва види теплоізоляції мають свої окремі різновиди, а суб’єктивні думки фахівців та користувачів відрізняються.
На калькуляторі для розрахунку витрат для утеплення ви можете порахувати обидва варіанти та обрати той, який підійде вам за бюджетом і вподобаннями. Але спочатку треба зазначити, що для теплоізоляції стін житлових будівель необхідна мінеральна вата товщиною плит 100 мм, для господарських будівель, літніх будиночків, дачі тощо можна купити утеплювач 50 мм.
Приклад розрахунків утеплення будинку мінватою і пінопластом
Параметри нашого будинку під утеплення 7 x 9 метрів, висота 3 м.
Результати розрахунків калькулятора при утепленні мінеральною ватою 100 м:
- Загальна площа утеплення: 96.00 м²
- Тип утеплювача: Мінеральна вата 100 мм
- Кількість утеплювача (пачки): 80
- Суміш для приклеювання (мішки): 20
- Суміш для армування (мішки): 20
- Армована сітка (м.п.): 96
- Грунтовка (10 л): 4 каністр
- Кріплення для утеплювача (100 шт.): 10 пачок
- Кількість кутів із склосіткою: 14 штук
- Декоративна штукатурка (мішки): 16
- Фасадна фарба (10 л): 4 відер
Результати розрахунків калькулятора при утепленні пінопластом:
- Загальна площа утеплення: 96.00 м²
- Тип утеплювача: Пінопласт
- Кількість утеплювача (пачки): 64
- Суміш для приклеювання (мішки): 20
- Суміш для армування (мішки): 20
- Армована сітка (м.п.): 96
- Грунтовка (10 л): 4 каністр
- Кріплення для утеплювача (100 шт.): 10 пачок
- Кількість кутів із склосіткою: 14 штук
- Декоративна штукатурка (мішки): 16
- Фасадна фарба (10 л): 4 відер
Як бачимо, різниця в розрахунках полягає тільки у виді та кількості пачок утеплюючого матеріалу – решта матеріалів потрібні в однаковій кількості. Тому різниця ціни утеплення буде якраз у різниці вартості між пінопластом та мінватою. При цьому, матеріали одного виду також різняться за ціною у різних виробників.
Також не варто забувати, що після розрахунків до кількості матеріалу треба додати певний відсоток на брак, пошкодження в процес транспортування і монтажу:
- для пінопласту рекомендовано додавати 5-10%;
- для мінеральної вати 10-15%;
- для будівельних сумішей 10-15%;
- для фарби 5-10%;
- для кріплень 10-20%.
Якщо вам потрібна допомога у розрахунках, виборі матеріалу чи в інших питаннях – звертайтеся до наших менеджерів.