Що краще на підлогу ОСБ плити або фанера?
OSB або фанера на підлогу: спільні і відмінні риси
Монтаж osb або фанера на підлогу під лінолеум та інші покриття
Під яке покриття підходять ОСБ та фанери
Правильно обрана основа для підлоги – ключовий етап будь-якого ремонту, бо від нього залежить естетичність, довговічність, міцність покриття. ОСБ (орієнтовано-стружкова плита) та фанера — два розповсюджені пиломатеріали, які використовують для цього завдання.
У цій статті ми розглянемо особливості, спільні та відмінні риси матеріалів, способи їх укладання та під які підлогові покриття вони підходять.
OSB або фанера на підлогу: спільні і відмінні риси
Спільними рисами фанерних та орієнтовано-стружкових плит є:
-
матеріали виготовлення: деревина та різноманітні клейові суміші, які впливають на характеристики і галузі застосування готових виробів;
-
сфери використання: будівництво, ремонт, виготовлення меблів, предметів інтер’єру, спортивного інвентарю (балансувальних платформ, трамплінів, тумб тощо);
-
простота обробки та монтажу: легка порізка, пиляння, свердління.
Серед відмінностей:
-
фанеру роблять із тонких листів шпону, ОСБ – із різноформатної стружки;
-
міцність, стійкість до ударів у фанери вища, що зумовлено її структурою;
-
в osb поверхня менш однорідна та гладенька, не така естетично приваблива, як у фанери, то її рідко використовують для облицювання (за винятком урбаністичного стилю інтер’єру) – частіше вона слугує чорновою основою під інші декоративні матеріали.
-
ціна фанерних листів вища, ніж орієнтовано-стружкових через те, що матеріали виготовлення (шпон) дорожчі.
Такі риси, як вологостійкість та екологічність залежать від марки пиломатеріалів. Тож, купуючи на підлогу осб або фанера – треба звертати увагу саме на цю характеристику. Деякі види заборонено використовувати у житлових і комерційних приміщеннях через токсичні випари з плит.
Монтаж osb або фанера на підлогу під лінолеум та інші покриття
Оскільки матеріали багато в чому подібні, їхній монтаж теж має однакові етапи:
-
Підготовка основи: бетонну чи дерев’яну основу очищають від пилу, сміття, іншого бруду. Вирівнюють поверхню, усуваючи суттєві недоліки – заглиблення чи підвищення. При можливості застосовують самовирівнювальні суміші. Укладають гідроізоляцію – вона особливо актуальна у вологих приміщеннях, але й в інших кімнатах буде доречною.
-
Монтаж покриття. Спочатку розробляють план розміщення плит – за ним виконують розкрій: нарізають листи на шматки потрібних параметрів. Кріплення плит до основи з дерева виконують саморізами, до бетону – дюбелями чи спеціальним клеєм.
-
Шліфування стиків та поверхні виконують у тому випадку, якщо рівність та гладкість важливі. Під укладання плитки цього можна не робити, а от під лінолеум, ламінат, паркет краще переконатися, що поверхня повністю рівна, не має перепадів чи нерівностей.
Також осб і фанеру можна укладати на лаги. Це доречно, коли підлогу треба додатково утеплити (утеплювач розміщують між лагами) або чорнова основа має суттєві недоліки.
Під яке покриття підходять ОСБ та фанери
Обидва пиломатеріали можна використовувати як основу під:
-
Ламінат;
-
Вінілову плитку;
-
Кахель;
-
Паркет та паркетну дошку, терасну дошку.
Під м’які покриття (лінолеум, тонкий вініл, ковролін) краще придбати фанеру через її рівну поверхню. Проте, при необхідності виконати бюджетний ремонт – можна купити і якісні ОСБ плити та виконати шліфування або застосувати спеціальні підложки.
Вибрати оптимальне рішення для ремонту чи будівництва вам допоможуть наші експерти. На сайті є всі необхідні матеріали під будь-який бюджет та потреби.